r e k l a m a
Przegląd mediów

By mieszkańcom żyło się lepiej

Gmina Kołaczyce. Dobiega końca kadencja 2006-2010. Dla władz gminy Kołaczyce był to bardzo pracowity czas, w którym wiele problemów udało się rozwiązać. Wybudowano kanalizację, podjęto wiele inwestycji mających na celu usprawnienie i poprawę komunikacji na terenie gminy, a przede wszystkim po 77 latach Kołaczyce odzyskały prawa miejskie. W tym czasie wspaniale rozwinęło się życie kulturalno – społeczne w gminie.

Gmina Kołaczyce leży w północno – wschodniej części powiatu jasielskiego, na zachodnim krańcu województwa podkarpackiego. Gmina oddalona jest około 11 km od najbliższego większego miasta – Jasła. Sąsiaduje od północy z gminą Brzostek, od północnego – wschodu z gminą Frysztak, od południowego – wschodu z gminą Jasło, a od zachodu z gminą Brzyska. Stroną, która daje Kołaczycom przewagę w regionie jest dobra lokalizacja ze względu na położenie wzdłuż drogi Jasło – Rzeszów.

Kołaczyce miastem

Małgorzata Salacha pełni pierwszą kadencję, najpierw jako wójt gminy Kołaczyce, a od 1 stycznia 2010 roku jako burmistrz gminy miejskiej. Po 77 latach dzięki staraniom władz gminy i mieszkańcom Kołaczyce odzyskały prawa miejskie. – Dla mnie to duża satysfakcja, bo mieszkam w Kołaczycach od 20 lat. Kołaczyce mają bogatą przeszłość. Mój sukces jest sukcesem wszystkich mieszkańców – stwierdza Małgorzata Salacha.

Jedną z korzyści jest ustawa o odrolnieniu. Wszystkie grunty od 1 stycznia 2010 roku znajdujące się na terenie miasta są już odrolnione są już odrolnione pod cele budowlane i nie trzeba już przeprowadzać długich procedur.

Przede wszystkim pani burmistrz liczy na to, że Kołaczycami zainteresują się przedsiębiorcy. Miasto położone jest przy drodze krajowej, która ma świetne rozwiązania komunikacyjne. Ponadto gmina ma do zaoferowania potencjalnym inwestorom kilkanaście hektarów ziemi pod inwestycje.

Ponadto przywrócenie praw miejskich otwiera nowe możliwości dla Kołaczyc. Miejscowy samorząd będzie mógł starać się o dodatkowe środki unijne na rozwój miasta, a przy tym nie straci możliwości starania się o fundusze z programów dla obszarów wiejskich.

Ważna integracja społeczna

Trzy lata obecnej kadencji to dla pani burmistrz bardzo pracowity czas, w którym udało się zrealizować wiele ważnych zadań, poczynając od integracji społecznej przez pewne inwestycje, które były bardzo potrzebne w gminie. – W gminie wspaniale rozwija się życie kulturalno-społeczne. Na przykład w Sowinie, Bieździedzy, Sieklówce, gdzie na bazie kół gospodyń wiejskich, chóru, zespołów ludowych zaczynają się ludzie integrować. Zwłaszcza w tym roku wspólne opłatki, zaproszenie najstarszych osób na te spotkania, taka swoista integracja – przyznaje burmistrz gminy Kołaczyce. KGW Sowina przekształciło się w stowarzyszenie Sowinianki, ponadto powstała kapela ludowa w Lublicy. – Są to wymierne korzyści, gdzie ludzie mogą się realizować, rozwiązywać zainteresowania, a przez to służyć też swoim środowiskom – stwierdza M. Salacha.

(…)

/mm/
Nowe Podkarpacie

Szczegóły w numerze – strona 5.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hmm...
Hmm...
2024 lat temu

Kanalizacja w gminie kołaczyce zaczęła powstawać 16 lat temu.
Remont płyty rynku został rozpoczęty w poprzedniej kadencji.
Wszystkie szkoły zostały rozbudowane i wyremontowane gdy wójtem był P.Kozioł.
Szkołę w Sieklówce rozpoczął budować jeszcze P.wójt Koczwara.
Pani wójt – burmistrz Salacha nie ma żadnych dużych inwestycji na swoim koncie.

KRAJAN
KRAJAN
2024 lat temu

panie czy pani hmmmmieszkam w jasle jednak pochodze od kolaczyc i bardzo pochwalam pania burmistrz wszystkiego naraz sie nieda zrobic koziol tez nie narobil niewiadomo co dajmy pani burmistrz jeszcze troche czasu i tak wiele zrobila PANI BURMISZTRZ DZIEKUJE ZE PANI TYLE ZROBILA IZYCZE POWODZENIA

Trybunator
Trybunator
2024 lat temu

Zgadzam się w jednym-Kozioł nic nie zrobił dla gminy,a zrobił tylko 2 rzeczy:zarobił pieniądze w formie pensji ,dla siebie,oraz obdarował widoczny z okien pokoju obecnego burmistrza strzelisty budynek społecznym groszem ile się da…A po co szkoły robił??? Bo lud jest śmieszny-każdy chce mieć pod domem szkołę – w każdej wsi ,jak domy ludowe.Tak więc komuna jak cholera/nie mylić z samorządnoscią!!!/.Nowa p. Burmistrz,to ambicja o półkę wyższa.Można powiedzieć są i będą z niej ludzie dla lokalnej społeczności.Tylko czy pozwolą jej dalej rządzić w Kołaczycach??? Obawiam się,że madrość z głupotą nie idzie w parze,i ją nie obiorą na następna kadencję:z zawiści,i że… Czytaj więcej »

Hmm...
Hmm...
2024 lat temu

• Trybunator – A może konkrety? Rzuć że no tu garść rzeczywistych(!) dokonań P.Salachy i obecnej Rady.

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x