Przegląd mediów

Chcesz kupić bilet w Krośnie? Musisz jechać do Jasła!

– Aktualnie na dworcu PKP w Krośnie nie można kupić biletu na pociąg. Powód? Kasa biletowa została zlikwidowana – oburza się pan Jan (nazwisko do wiadomości redakcji), nasz Czytelnik. – I teraz, aby móc kupić takowy bilet w kasie trzeba się pofatygować aż do Jasła. Przecież to jakiś absurd, żeby do innego miasta jechać specjalnie po bilet – dodaje poirytowany. – Dlaczego w ogóle doszło do tak wręcz żenującej sytuacji?! – pyta.

W miniony czwartek chciałem kupić bilet na pociąg, gdyż zamierzałem odwiedzić swoją znajomą, której dawno nie widziałem. Jakież było moje ogromne zdziwienie, gdy na budynku dworca kolejowego w Krośnie pod rozkładem jazdy przeczytałem informację adresowaną do podróżnych o tym, że najbliższa kasa biletowa znajduje się… w Jaśle. Przeżyłem szok. Po prostu nie mogłem w to uwierzyć – opowiada pan Jan.

Podróżni są zbulwersowani

– Jechać z Krosna do Jasła po bilet? Ci z PKP chyba mają pasażerów za idiotów – denerwuje się nasz Czytelnik. – Dowiedziałem się, że kasa w Krośnie została zamknięta. Ciekawe dlaczego? – zastanawia się. Takich sygnałów od zbulwersowanych Czytelników odebraliśmy kilka. Postanowiliśmy sprawdzić. Wczoraj pojechaliśmy na krośnieński dworzec PKP. I okazało się, że Czytelnicy nie blefują. Faktycznie pod rozkładem jazdy można przeczytać, że „najbliższa kasa biletowa znajduje się na stacji Jasło”. O wyjaśnienie tej sprawy zwróciliśmy się więc do Jana Marszałka, naczelnika Wydziału Sprzedaży Podkarpackiego Zakładu Przewozów Regionalnych.

Ekonomia pokonała zdrowy rozsądek…

– W tym przypadku zdecydowały względy ekonomiczne – mówi wprost Jan Marszałek. – Co prawda od 1 kwietnia został przywrócony ruch pociągów regionalnych na odcinku Jasło – Zagórz, jednak w związku ze zbyt małą ilością takich kursów dalsze utrzymywanie kasy biletowej w Krośnie po prostu było nieopłacalne – podkreśla. I dodaje, że osoby podróżujące tymi pociągami mogą kupić bilety u konduktora i nie ponoszą z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.

Co prawda można kupić bilet w Internecie, jednak nie wszyscy w domu go mają. Nie brakuje tradycjonalistów, którzy woleliby pójść na dworzec i na miejscu w kasie zaopatrzyć się w bilet na pociąg. Niestety, w Krośnie to jest niemożliwe…

Wioletta Zuzak
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sss3
sss3
2024 lat temu

Jakby nie można było kupić biletu u konduktora to by był absurd i temat na artykuł.

sss4
sss4
2024 lat temu

Bo JASŁO to MIASTO,a Krosno to Wieś

buka
buka
2024 lat temu

tak, tak wiadomo Jasło posiada rónież przepiękny rynek na miarę wilkiego miasta, nie to co wieś Krosno 😉

Hetfield
Hetfield
2024 lat temu

Ale o co tyle krzyku skoro można kupić bilet u konduktora?nie rozumiem gdzie tu sensacja.wsiada się do pociągu,kupuje bilet u konduktora i jazda.po cholerę kasa na dworcu,bardzo słuszne rozwiązanie.popieram!:)

ixi
ixi
2024 lat temu

TAK TO JEST JAK DAJE SIE STOLKI "PO PLECACH" BARANOM….

xsd
xsd
2024 lat temu

JASŁO GÓRĄ.

jpł
jpł
2024 lat temu

… do niedawna było odwrotnie – a wtedy krzyku nie było???

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x