r e k l a m a
Przegląd mediów

Dąb Hitlera może pójść pod topór i na stos

„Dziennik”: Władze Jasła chcą wyciąć i spalić 67-letni dąb, tylko dlatego, że został posadzony podczas II wojny światowej na cześć Adolfa Hitlera.

Jak pisze „Dziennik”, niektórzy mieszkańcy nie godzą się na to i zapowiadają protest.

Los dębu jest przesądzony – zostanie ścięty – mówi burmistrz Jasła Maria Kurowska. W jego miejsce chce posadzić nowy, poświęcony ofiarom Katynia.

Pomysł nie podoba się mieszkańcom Jasła, którzy zamierzają bronić drzewa. Jednym z nich jest Kazimierz Polak – świadek jego posadzenia i mimowolny sprawca zamieszania. To właśnie on opowiedział niedawno historię dębu na jednym ze spotkań Towarzystwa Miłośników Jasła.

Według jego relacji posadzono go 20 kwietnia 1942 r., w przeddzień urodzin wodza III Rzeszy. Miał pochodzić z austriackiego Baunau am Inn – rodzinnej miejscowości Hitlera.

PAP, JG
Onet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
,,,,
,,,,
2023 lat temu

dąb hitlera? jasne! bajke wymyślili bo rondo chcą zrobić. a ten cały świadek sadzenia ?? to z 90 lat musiałby mieć! buahahahah

Ewa z Jasła
Ewa z Jasła
2023 lat temu

Proponuje pani burmistrz przeanalizowanie historii Błażkowej i Dąbrówki w celu ustalenia,czy na terenie wyżej wymienionych miejscowości nie ma drzew symbolizujących prezentów darowanych przez Hitlera-które należy ściąć.WSTYDZĘ się za pani pomysły.Jaślanie pomyślcie przy wyborze następcy burmistrza.

igorek
igorek
2023 lat temu

tylko koniecznie poswieccie tego nowego deba i zaproscie tv jak bedzie sadzony

walenty
walenty
2023 lat temu

Gdy czytałem kilka miesięcy temu ten artykuł o dębie i opowieść Pana Polaka,to mówię do mojej starej,mamuśka jest już po dębie i nie myliłem się.

Wiola z Jasła
Wiola z Jasła
2023 lat temu

A co zrobić z dziećmi poczętymi z gwałtów przez żołnierzy niemieckich, czy Armii Czerwonej ?? I ich potomstwem? Pani burmistrz! Trochę dalej za baldachimem, trochę dalej od ołtarza. Bo wstyd, wstyd, wstyd.

analityk systemowy
analityk systemowy
2023 lat temu

Ale ten baldachim i ołtarz promuje

letni dąb
letni dąb
2023 lat temu

Tu dąb.Nie posadzono mnie z okazji urodzin Hitlera.Nie mam z nim nic wspólnego

Kazimierz
Kazimierz
2023 lat temu

Proszę, nie jątrzcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marcin
Marcin
2023 lat temu

A w Jaśle odkąd mamy panią burmistrz to tylko wiocha rządzi i wiejskie pomysły, jak to na wsi sąsiad zły trza mu wyciąć jakiś numer , no i u nas to się wycina ale nie numery i już dosłownie, czekać aż wytną nam jakieś części ciała bo okaże się że Hitler ją uwielbiał Boże…

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x