Przegląd mediów

Do Jasła znowu szynobusem

RZESZÓW, JASŁO. Tylko do soboty będzie jeździła kołowa komunikacja zastępcza.

Od najbliższej niedzieli (20 września) znów pasażerowie trasy Rzeszów-Jasło będą przemierzać komfortowym szynobusem. Zakończył się bowiem w Bydgoszczy przegląd techniczny tego pojazdu.

Dotąd podróżni narzekają na przejazd trasą Rzeszów-Jasło. Na cztery połączenia, dwa realizowane są autobusową komunikacją zastępczą. Wydłuża to czas podróży.

– Od 20 września znów zamiast autobusu kołowego, do Jasła będzie jeździł szynobus, Będzie jednak realizował tylko dwa połączenia, a dwa pozostałe lokomotywa spalinowa z jednym wagonem – poinformował Krzysztof Pawlak z działu marketingu Podkarpackiego Zakładu Przewozów Regionalnych. – Szynobus od 6 lipca był w naprawie i właśnie się ona zakończyła. Dlatego autobus szynowy wróci na tę linię kolejową.

Oczywiście autobus szynowy ma wyższy komfort jazdy niż lokomotywa z wagonem. Są tam wygodniejsze fotele i włączana jest klimatyzacja.

Niestety, z powodu nie najlepszego stanu technicznego torów na linii Rzeszów-Jasło, lokomotywa z wagonem tę trasę przejeżdżą wolno. Do połowy tego odcinka z prędkością 60 km na godzinę, a później zaledwie 30 km, a do samego Jasła wjeżdża z szybkością od 60 km na godzinę. Szynobus będzie jeździł trochę szybciej.

Mariusz Andres
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gore
gore
2024 lat temu

komfortwe…a to ci dopiero:) jechałem nim parę razy i mało co wsolnego mają z komfortową jazdą..no tyle dobrze że ta klima jest.

merr
merr
2024 lat temu

"komfortowym" 😆

ania
ania
2024 lat temu

Zwykły mynkol, tyle, że na szynach.

darko
darko
2024 lat temu

ja pierdziele to podkarpacie to jest naprawde trzeci swiat komfortowa jazda klimatyzacja 60km na godzine ale osiagi:lol:

ff
ff
2024 lat temu

Info nie prawdziwe

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x