r e k l a m a
Przegląd mediów

Do Jasła znowu szynobusem

RZESZÓW, JASŁO. Tylko do soboty będzie jeździła kołowa komunikacja zastępcza.

Od najbliższej niedzieli (20 września) znów pasażerowie trasy Rzeszów-Jasło będą przemierzać komfortowym szynobusem. Zakończył się bowiem w Bydgoszczy przegląd techniczny tego pojazdu.

Dotąd podróżni narzekają na przejazd trasą Rzeszów-Jasło. Na cztery połączenia, dwa realizowane są autobusową komunikacją zastępczą. Wydłuża to czas podróży.

– Od 20 września znów zamiast autobusu kołowego, do Jasła będzie jeździł szynobus, Będzie jednak realizował tylko dwa połączenia, a dwa pozostałe lokomotywa spalinowa z jednym wagonem – poinformował Krzysztof Pawlak z działu marketingu Podkarpackiego Zakładu Przewozów Regionalnych. – Szynobus od 6 lipca był w naprawie i właśnie się ona zakończyła. Dlatego autobus szynowy wróci na tę linię kolejową.

Oczywiście autobus szynowy ma wyższy komfort jazdy niż lokomotywa z wagonem. Są tam wygodniejsze fotele i włączana jest klimatyzacja.

Niestety, z powodu nie najlepszego stanu technicznego torów na linii Rzeszów-Jasło, lokomotywa z wagonem tę trasę przejeżdżą wolno. Do połowy tego odcinka z prędkością 60 km na godzinę, a później zaledwie 30 km, a do samego Jasła wjeżdża z szybkością od 60 km na godzinę. Szynobus będzie jeździł trochę szybciej.

Mariusz Andres
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ffdarkoaniamerrgore Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gore
Gość
gore

komfortwe…a to ci dopiero:) jechałem nim parę razy i mało co wsolnego mają z komfortową jazdą..no tyle dobrze że ta klima jest.

merr
Gość
merr

"komfortowym" 😆

ania
Gość
ania

Zwykły mynkol, tyle, że na szynach.

darko
Gość
darko

ja pierdziele to podkarpacie to jest naprawde trzeci swiat komfortowa jazda klimatyzacja 60km na godzine ale osiagi:lol:

ff
Gość
ff

Info nie prawdziwe

Close
X