Przegląd mediów

Drogi coraz lepsze

Powiat jasielski. Systematycznie poprawia się stan dróg w powiecie jasielskim. Kilkanaście dni temu rozpoczęły się remonty dwóch dróg Jareniówka – Jabłonica oraz Kołaczyce – Lubla. Powiat pozyskał środki m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Na terenie powiatu jasielskiego jest 398 km dróg powiatowych, z tego znaczna większość to drogi o nawierzchni bitumicznej, kilkanaście kilometrów dróg żwirowych i kilkanaście kilometrów dróg gliniastych. – Wiele dróg zaczyna się zmieniać, niemniej jednak wiele jest jeszcze do zrobienia, szczególnie na tych, które są bardziej oddalone od centrum powiatu – mówi Adam Pawluś, członek zarządu powiatu.

Niedawno zakończyły się prace na ulicy Floriańskiej za kwotę 4 mln zł. Połowa środków pochodziła z budżetu państwa, a druga z powiatu, miasta Jasła i gminy Tarnowiec.

Obecnie trwają remonty dwóch dróg: Kołaczyce – Lubla (odcinek od granicy z powiatem strzyżowskim do Bieździadki) i Jareniówka – Jabłonica.

Koszt modernizacji tej pierwszej to prawie 5, 5 miliona złotych. Przy okazji remontu, jezdnia zostanie poszerzona do sześciu metrów. Planuje się też regulację kanalizacji deszczowej, przebudowę przepustów i zjazdów do posesji, wymianę zniszczonych płyt chodnikowych. Nowy wygląd zyskają także zatoczki autobusowe.

Kolejna dużą inwestycją drogową współfinansowaną ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Woj. Podkarpackiego na lata 2007-2013 jest droga Jareniówka – Jabłonica, przebudowany zostanie tam prawie 6 km odcinek. Mieszkańcy nie kryją radości, bo jest to inwestycja od dawna oczekiwana. – Inwestycja ruszyła, z czego bardzo się cieszę. Z opinii wykonawcy wynika, że jakość tej drogi będzie wysoka. Z tą drogą wiążemy rozwój infrastruktury budowlanej, bo mamy tutaj bardzo atrakcyjne działki – mówi Józef Leśniak radny.

Na remont powiat dostał prawie 10 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego i z tzw. powodziówek. 70 procent pokryje Unia Europejska, natomiast pozostałą kwotę dołożą samorządy. Prace potrwają najprawdopodobniej do końca października.

/mm/
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

Dziękuję Panu Pawlusiowi, a nie tym o których mówi Starosta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

falko
falko
2024 lat temu

A wypadki jeszcze lepsze, zobaczmy statystyki

mieszkanka jareniówki
mieszkanka jareniówki
2024 lat temu

dobrze że robią drogę, bo dziura na dziurze dziurą łatana!

Graniczna
Graniczna
2024 lat temu

Zapomnieli o ul. Granicznej.
Proponuję Szanownemu Państwu przejażczkę tą dróżką.

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x