Przegląd mediów

Dziecko ofiarą przemocy

Region. Bicie, zastraszanie, ośmieszanie, przezywanie, szantaż, wymuszanie pieniędzy, upokarzanie… Do takich agresywnych zachowań coraz częściej dochodzi w szkołach pomiędzy uczniami.

Tydzień temu we wszystkich szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek. Po wakacyjnej przerwie nasze dzieci z zapakowanymi tornistrami ruszyły do szkół. Niektóre z obawą, a jednocześnie radością, bo czeka je coś nowego, a inne wracają do swoich znanych korytarzy, klas, kolegów, nauczycieli.

Niestety z roku na rok nasilają się liczne zachowania agresywne dzieci i dorastającej młodzieży w szkole jak i na ulicy. Jeszcze kilkanaście lat temu nie notowano tylu przypadków. W szkołach było o wiele bezpieczniej.

Biją, przezywają, ośmieszają

– Niestety z roku na rok coraz częściej dochodzi do przemocy, agresji w szkole. To zjawisko występuje w każdej szkole i każdego roku tych przypadków trafia do nas więcej. Nie ma znaczenia czy jest to duża szkoła miejska czy mniejsza na wsi. Już nieraz dochodziło do sytuacji, w których konieczna była interwencja policji. Były incydenty, że grupa młodzieży czatowała na swojego kolegę, żeby go pobić. Na szczęście nie było sytuacji, które kończyły się tragicznie, a wiemy, że takie przypadki w Polsce już były – przyznaje Jolanta Mercik, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jaśle.

(…)

Szczegóły w numerze – strona 5.

/mm/
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
o.n.a
o.n.a
2024 lat temu

Efekt bezstresowego wychowania, odbierania praw rodzicom i nauczycielom, głaskania po główkach młodocianych chuliganów…Strach uwagę zwrócić smarkaczom przeklinającym i palącym papierosy na ulicy. Oj, zatęsknimy jeszcze za giertychowskim planem "zero tolerancji"…Pozdrawiam.

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Nie można wyrzucić ze szkoły dilera, albo innego bandziora, bo trzeba trzymać się "procedur"! A jak już się jakimś cudem wyrzući to się bandzior odwoła i kurator każe przyjąć z powrotem! A nasza Kasia Hall "Jaja kobyły" (bo ciągle powtarza "ja jako były nauczyciel") wypluwa kolejne idiotyczne rozporządzenia, np. przepuszczanie do następnej klasy z oceną niedostateczną. GIERTYCHU WRÓĆ!

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x