Przegląd mediów

Era nierzetelna i bezczelna?

Jakiś czas temu informowaliśmy o nierzetelności operatora Era względem swoich klientów.

Era NIE-NIE – https://jaslonet.pl/aktualnosci/era_nienie,428.html

Historia ta ma jednak dalszą część o czym donoszą Super Nowości:

Polska Telefonia Cyfrowa nie tylko lekceważy swoich klientów. Straszy ich też karami za to, że ich telefony nie działają.

To już przechodzi ludzkie pojęcie! Marcin Trzebińczyk z okolic Nowego Żmigrodu od miesiąca nie może korzystać ze swojego telefonu komórkowego w sieci Era. Operator przyznaje, że był błąd systemu i że wszystko powinno już być w porządku. Telefon jednak nie działa i pan Marcin chce rozwiązać umowę z Erą. – To zapłaci pan karę – straszy operator telefonów.

Problemy Marcina Trzebińczyka trwają już od dłuższego czasu. Jego telefon przestał działać 29 grudnia. Nie dało się z niego nigdzie zadzwonić, ani wysłać SMS-a. Pan Marcin kilkakrotnie jeździł do sklepu Ery w Jaśle, wysłano go też do salonu firmowego w Rzeszowie. Wymieniono mu kartę SIM i nic. Otrzymał tylko SMS-a, że dział techniczny pracuje nad usunięciem błędu w systemie.

Pan Marcin wysłał w końcu pismo reklamacyjne do Ery. Poprosił w nim o rozwiązanie umowy z winy operatora. Dwa dni temu otrzymał odpowiedź.

– Pragnę Pana przeprosić za zaistniałe nieprawidłowości oraz za długi czas oczekiwania na ich wyeliminowanie – pisze Katarzyna Jarota, konsultant ds. reklamacji.

– Problemy były spowodowane błędem systemowym, który mogli zdiagnozować jedynie pracownicy działu technicznego. 16 stycznia otrzymałam informację, że błąd został usunięty. By zrekompensować Panu zaistniałe utrudnienia doładowałam konto kwotą 50 zł i przedłużyłam jego ważność o 3 miesiące. Zaistniałe okoliczności nie stanowią podstawy do rozwiązania umowy. Spowodowałoby to naliczenia kary umownej wynikającej z warunków naszej oferty.

Telefon wciąż nie działa

Wbrew zapewnieniom Katarzyny Jaroty, telefon jednak nadal nie działa.

– Straciłem już kilka dni na załatwianie tej reklamacji – złości się pan Marcin.

– Jeździłem do Jasła i do Rzeszowa. Kilka godzin przegadałem w tej sprawie przez telefon z konsultantami i pracownikami działu technicznego. Poniosłem koszty wielokrotnie wyższe niż te dopisane 50 zł, z których i tak nie mogę korzystać. To są kpiny.

Sprawą Marcina Trzebińczyka zainteresowaliśmy rzeszowską Delegaturę Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

– Po zapoznaniu się z całą dokumentacją wystąpimy do operatora telekomunikacyjnego z propozycją mediacji – mówi Marcin Krawczyk, dyrektor Delegatury UKE w Rzeszowie. – Często w podobnych sprawach nasze mediacje kończą się rozstrzygnięciem satysfakcjonującym konsumenta. Gdyby operator nie przystąpił do mediacji, to pozostaje postępowanie przed sądem polubownym działającym przy Prezesie UKE. Konsumenci jednak bardzo rzadko wstępują na tę drogę rozwiązywania sporu.

Będziemy uważnie przyglądać się przebiegowi mediacji. Czytelników, planujących kupno telefonu komórkowego i zastanawiających się nad wyborem sieci, ostrzegamy przed ofertą Ery i praktykami tego operatora.

Krzysztof Rokosz
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
Ja
2023 lat temu

'Beszczelność' czy 'bezczelność droga Redakcjo?

nieók.
nieók.
2023 lat temu

retaktoży som bestszelni i nieŻetelni … hyba rze to kaczka dziennikarska…

gryszu
gryszu
2023 lat temu

Nieżetelna czy nierzetelna – kto was polszczyzny 😆 "óczył" ?????????????????
:confused: :confused: 😆 😆

PS – i tak usuniecie ten koment bo boicie sie krytyki…..

gryszu
gryszu
2023 lat temu

Widze ze poprawione – szybko i bezboleśnie.

BENY
BENY
2023 lat temu

A może by warto sprawdzić sam telefon bo może po prostu on szwankuje a nie sieć. Może i jakieś problemy sieci były to się wszędzie zdarza ale trzeba tez sprawdzić czy aparacik jest sprawny. Ja osobiście posiadam 4 telefony z ery 3 abonamenty i tak-tak fona. Od 10 lat korzystam z usług ERY i jestem bardzo zadowolony.

an
an
2023 lat temu

ERA jest de Best !!!:yes:

Edżżżaaa ;D
Edżżżaaa ;D
2023 lat temu

Ja jestem klijentem siecie ERA i jest mi z tym dobrze,uważam,że Era jest najlepsza siecią THE BEST ;P:D:lol::yes::smilewinkgrin:

Krzysztof Ibisz
Krzysztof Ibisz
2023 lat temu

Era najlepsza jest a historyjka jest wyssana z palca, tylko po t aby zniesławić tego operatora czy nie można by tego nazwać antyreklamą, UOKIK już się tym zajmie :sleep:

O!
O!
2023 lat temu

Orange działa bez zarzutu, zasięg ma wszędzie.

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x