Przegląd mediów

Garaże zastąpią szpecące komórki

JASŁO. Wszystko wskazuje na to, że problem komórek gospodarczych na osiedlu Gamrat w Jaśle będzie rozwiązany. Nieestetyczne kurniki zastąpią blaszane garaże.

O problemie komórek gospodarczych na osiedlu Gamrat w Jaśle pisaliśmy w numerze 14 NP z 7 kwietnia br. Tuż obok bloków, w prowizorycznych komórkach mieszkańcy hodują kury, króliki, gołębie. Tak jest od 30 lat. Zdania na temat komórek oczywiście są podzielone. Ich właścicielom się podobają, natomiast pozostali mieszkańcy mają dość smrodu, szczurów, budynków, które szpecą osiedle. W sumie na osiedlu jest 37 komórek. Zdaniem przeciwników już dawno powinny być zlikwidowane, żeby teren wyglądał estetycznie. A najgorzej jest na wiosnę, kiedy właściciele komórek wypuszczą kury, indyki. Oczywiście zupełnie odmiennego zdania są właściciele komórek. Jedni hodują w nich drobny inwentarz, a inni przeznaczyli je na garaże lub stoją puste. Dla nich to bardzo potrzebne budynki.

Propozycje Spółdzielni

Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa, właściciel terenu, ma pomysł na zagospodarowanie tego terenu. W tym roku zarząd podjął kolejną próbę rozwiązania problemu. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie właścicieli komórek z zarządem. – Chcemy zmienić sposób wykorzystania tego terenu, którego jesteśmy właścicielem. Mamy kilka propozycji do wyboru: garaże murowane albo blaszane, parkingi lub nowe komórki gospodarcze – Janusz Przetacznik, prezes JSM przedstawił propozycje zagospodarowania tego terenu.

(…)

/mm/
Nowe Podkarpacie

Szczegóły w numerze – strona 12.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x