r e k l a m a
Przegląd mediów

Horrendalne koszty życia w Polsce

Zdaniem rządzących, Polakom powodzi się coraz lepiej, lecz politycy zapominają chyba o tym, jak kosztowne jest codzienne utrzymanie.

Horrendalne koszty życia w Polsce

Wysokie koszty życia na Podkarpaciu przy niewielkich zarobkach nie napawają optymizmem. Pensje jak i emerytury mieszkańców regionu są najniższe w Polsce i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się poprawić. Dlatego też coraz większe opłaty za rachunki, wydatki na podstawowe produkty żywnościowe czy też paliwo doprowadzają domowe budżetu do ruiny.

Jeszcze dwa miesiące temu opierając się o raport „Portfel statystycznego Polaka” informowaliśmy, że statystyczne domostwo ma miesięczne zobowiązania na kwotę 1572 zł. Co ciekawe, trzy lata temu było to 976 zł. Wniosek wydaje się być więc prosty – ceny dynamicznie idą w górę! Jeśli chodzi o podstawowe rachunki, to z deklaracji konsumentów wynika, że dziś średnia opłata za czynsz wynosi 514 zł, za energię cieplną 336 zł, natomiast za prąd 193 zł.

Nie można również zapominać o rachunkach za gaz (116 zł), wodę (108 zł), wywóz nieczystości (52 zł), Internet (68 zł), telewizję (83 zł) czy telefon (102 zł). – Jest kilka powodów wzrostu cen za podstawowe rachunki, a mowa przede wszystkim o coraz większej liczbie różnego rodzaju parapodatków (np. opłata emisyjna), wyższych stawkach surowców oraz skutkach danin socjalnych takich jak program 500 plus – mówił niedawno Dominik Łazarz, ekonomista WSIiZ.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Kamil Lech

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x