Przegląd mediów

Jaślanin dał się nabrać oszustom. Stracił 4 tys. zł

62 letni jaślanin kupił od przygodnie spotkanego mężczyzny fałszywe monety. Dał się wmanewrować w misternie uknuty przez złodziei plan. Stracił 4 tys. zł.

– Rosjanin mówił, że jest w Jaśle tylko przejazdem, z grupą rodaków jadą bowiem do Niemiec przez Słowację i Czechy – relacjonuje podinsp. Maciej Karp (Fot. Marek Dybaś)

Poszkodowanego zaczepił na ulicy ok. 50 – letni, schludnie wyglądający mężczyzna, z dużym złotym sygnetem na palcu. Podawał się za Rosjanina. Pytał o lombardy.

– Mówił, że jest w Jaśle tylko przejazdem, z grupą rodaków jadą bowiem do Niemiec przez Słowację i Czechy – relacjonuje podinsp. Maciej Karp, naczelnik sekcji dochodzeniowo – śledczej KPP w Jaśle. – Miał do sprzedania sprzęt elektroniczny. Był ponoć w jednym z lombardów, ale kasę wypłaciliby mu dopiero za kilka dni, a on potrzebował pieniędzy od razu.

Uczynny jaślanin

Jaślanin, chcąc pomóc obcokrajowcowi, sam zaczepił przechodzącego obok nich ok. 60 – letniego mężczyznę. Ten przyznał, że jest z Sanoka i nie wie jak pomóc. Podający się za Rosjanina zaczął namawiać by poszli z nim do zaparkowanego niedaleko busa, to im pokaże, co ma do sprzedania. Mężczyzna z Sanoka nie był zainteresowany elektroniką, pytał o złoto. Wyglądało na to, ze ma farta, do sprzedania były bowiem złote monety.

Chcąc sprawdzić ich autentyczność poszedł do jubilera. Mówiący po rosyjsku mężczyzna bał się mu je dać, poprosił więc o dowód osobisty, jako zabezpieczenie przed kradzieżą. Jaślanin został z nim przy busie. Po 15 minutach mężczyzna wrócił pokazując kopertę, w jakiej jubilerzy zazwyczaj pakują precjoza, a na niej odręcznie napisana była wycena monet. Mała – 1470 zł, duża – 2900 zł. Ponoć jubiler bardzo chciał je kupić. Jaślanin uznał ze to dobra okazja i za 4 tys. zł kupił dwie monety. Takie same kupił mężczyzna podający się za mieszkańca Sanoka.

Zadowolony z siebie jaślanin poszedł sam do jubilera. Jak się okazało były bezwartościowe i nikt wcześniej z tymi monetami tam nie był. Oszukany zgłosił przestępstwo policji. Trwa dochodzenie.

Ewa Wawro
Nowiny24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
falkofilmarPISPolakixi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ixi
Gość
ixi

trzeba byc JELENIEM do potegi zeby cos kupowac na ulicy , od nieznajomego ,nie wiadomo co! ..i jeszcze od ruska

Polak
Gość
Polak

Hmmm… No comment
Ale niezły sposób miał ten Rusek xD

PIS
Gość
PIS

Szanowny Panie Komisarzu.
Z Pana wyrazu twarzy, z Pana słów wynika, iż jest Pan bardzo zadowolony. Tylko z czego. Z tego, że ktoś stracił 4 tyś złotych. Pana słowa, tu. cyt. rosjanin mówił…. relacjonuje podinsp. Maciej Karp". Czyżby Pan znał tego rosjanina, czyżby Pan z nim rozmawiał – a jeżeli nie, to Pan ujawnia zeznania pokrzywdzonego – kto do tego Pana upoważnił, czyżby Pan nie ujawniał tajemnicy prowadzonego śledztwa. Czyżby tak polecił Panu robić Robert W. – ten wybitny fachowiec – przybysz z Rzeszowa. Pozdrawiam.

filmar
Gość
filmar

Naiwnych nie sieja,ktorzy maja za duzo pieniedzy.A chytrosc i pazernosc odbiera rozum.

falko
Gość
falko

chytry dwa razy traci

Close
X