Przegląd mediów

Jasło robi konkurencję zielonogórskiemu świętu wina

Zielonogórscy winiarze się buntują, zapowiadają bojkot Winobrania, prezydent gra komedię rozjemcy, a gdzieś daleko na wschodzie kraju organizowane są Międzynarodowe Dni Wina. W spokoju, sprawnie, z fajnym programem i winem w roli głównej. Nie tak, jak w Zielonej Górze – czytamy na portalu gazeta.pl.

Międzynarodowe Dni Wina – Jasło 2009

Niespełna dwa tygodnie przed świętem wina w Zielonej Górze mamy wojnę winiarzy z organizatorem z firmy Aspe. Legalnego miejscowego wina nie będzie. Winiarze słusznie upominają się o swoje – chcą jak najwięcej imprez, szerzyć kulturę winiarską. Jak zrozumieli, po to są miejskie dotacje. Aspe aż takich szaleństw nie chce, nie planuje promocji winiarstwa – opisuje sytuację zielonogórskie wydanie Gazety Wyborczej.

W tym czasie Jasło się reklamuje jako „kolebka polskiego wina” i zaprasza w końcu sierpnia na Międzynarodowe Dni Wina. Przyjeżdżają winiarze – Polacy, Czesi, Słowacy i Węgrzy. Wszystko kręci się wokół wina – kuchnia, jarmark, biesiady, degustacje, taniec i koncerty. Na scenie tylko folk. Żadnych DJ-ów i plastikowej estrady. Po prostu do wina duża dawka folkloru i tańca rodem z Hodon~na, Trebišova, Makó i Pragi.

Co ciekawe, zapowiedzieli się w Jaśle zielonogórscy winiarze. Tam nie mają żadnych kłopotów. W programie np. degustacje, konkursy. A Zielona Góra zaprasza na likier francuski – pisze Artur Łukasiewicz w gazecie.

portalspozywczy.pl

Czytaj więcej:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x