Przegląd mediów

„Jedno okienko” w praktyce

Szkolenia dla początkujących przedsiębiorców.

Myślisz o założeniu własnej firmy, ale gubisz się w przepisach i wymaganych do wypełnienia formularzach? Weź udział w jednym z jutrzejszych szkoleń odbywających się w siedzibach oddziałów ZUS w Rzeszowie i Jaśle, a także ich jednostkach terenowych. Na spotkaniach omówiona zostanie m.in. rejestracja działalności gospodarczej w tzw. jednym okienku.

fot. mojeopinie.pl

Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej wprowadziła w życie możliwość rejestrowania firm wyłącznie w urzędzie gminy. Poprzez ograniczenie liczby składanych wniosków i zmniejszenie liczby odwiedzanych przy tym instytucji nowe przepisy miały skrócić i ułatwić procedurę zakładania działalności gospodarczej. Okazuje się jednak, że wiele osób ma kłopot z poprawnym wypełnieniem dokumentów, a wyjaśnianie błędów niepotrzebnie wydłuża procedurę.

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, Oddziały ZUS w Rzeszowie i Jaśle organizują 25 czerwca (czwartek) otwarte szkolenie. W godzinach od 10 do 13 eksperci Zakładu, a także specjaliści z urzędów gmin i urzędów skarbowych wyjaśnią wszystkie wątpliwości dotyczące zakładania firm oraz ich zawieszania/odwieszania, a także zasad rozliczania i dokumentowania.

– Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od godziny 10 do siedziby oddziału ZUS w Rzeszowie przy al. Piłsudskiego 12, do sali nr 2 mieszczącej się na parterze. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem: 017 867 52 95 – zachęca Małgorzata Bukała, rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Rzeszowie. – Uczestnicy szkolenia otrzymają bezpłatne materiały informacyjne, będą mogli również indywidualnie skonsultować się ze specjalistami.

Natomiast w Oddziale ZUS w Jaśle zgłoszenia osób zainteresowanych założeniem własnej firmy, którzy chcą wziąć udział w szkoleniu przyjmowane będą telefonicznie pod numerem: 013 446 40 01, wew. 282.

Pełną listę numerów można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl/szkoleniejo oraz na stronach www.gazetaprawna.pl i www.bankier.pl

bad
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Corel
Corel
2024 lat temu

Żygać się chce. Kokoszą się z tym "jednym okienkiem" już od czasów Millera. A pies jest pogrzebany gdzie indziej. W skomplikowanych przepisach podatkowych i wysokim ZUS, uniezależnionym od dochodów firmy.
Tzn. możesz nie zarobić złotówki ale ZUS zapłacić trzeba.

No ale cóż. Każdy z nas zna kogoś kto wyłudził rentę, emeryturę jakiś zasiłek.

Płaczmy i płaćmy na nich…

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x