r e k l a m a
Przegląd mediów

Kierowca z Jasła uszkodził samochód na dziurze. Żąda odszkodowania.

Pan Piotr uszkodził koło na dziurze w drodze. Teraz żąda odszkodowania. Do ubezpieczyciela zwraca się poprzez Urząd Miasta.

Piotr Kędziora, 26-letni jaślanin, jechał ulicą Towarową. Mówi, że na liczniku miał niecałe 50 km/godzinę.

Piotr Kędziora uszkodził samochód na dziurze na ulicy Towarowej w Jaśle (FOT. MAREK DYBAŚ)

Było już ciemno, jechałem środkiem by omijać dziury w drodze – opowiada pan Piotr. – Nagle zobaczyłem jadący samochód z naprzeciwka, musiałem zjechać i wpadłem prosto w wielką dziurę w drodze.

W swoim audi uszkodził przednie prawe zawieszenie. I koło jest do wymiany, a z tylnego uszło powietrze. Wezwał policję.

Nie mieli aparatu fotograficznego, więc zadzwoniłem po kolegę – relacjonuje wydarzenia jaślanin. – W obecności policjantów zrobili kilka zdjęć, jako dokumentację tego co się stało.

Urząd tylko pośredniczy, płaci ubezpieczyciel

Nazajutrz rano pan Piotr poszedł ze skargą i żądaniem odszkodowania do zarządcy drogi – w tym wypadku do Urzędu Miasta w Jaśle.

Od dwóch tygodni systematycznie łatamy dziury, ale o tej porze roku wypadają szybko nowe – wyjaśnia Lesław Tuchowski, inspektor robót budowlanych w UMJ.

Sprawa została przyjęta, teraz urzędnicy przekażą ją do firmy, w której Kędziora ubezpieczył samochód. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie i firma uzna ze samochód faktycznie został uszkodzony na tej dziurze, to właściciel dostanie odszkodowanie.

Potrwa to jednak co najmniej kilka tygodni. Tymczasem pan Piotr, chcąc jeździć swoim autem, musi kupić nowe koło, albo zmienić na letnie.

Wykaz dróg powiatowych będących w zarządzaniu PZD terenie Jasła: Szopena, Floriańska (od ronda w kierunku Wolicy), ulica Graniczna, Jagiełły, Kraszewskiego, Mickiewicza (od skrzyżowania z ul. Jagiełły), Niegłowicka, Sobniowska.

Dziura została zabezpieczona

Jakaś bzdura, zakryli dziurę kartonem, ale nawet go nie przyłożyli jakimś kamieniem – dziwi się Kędziora. – Nic o tym nie wiem, może ktoś położył tam karton, ale na pewno nie na nasze zlecenie – odpowiada Tuchowski. – Zasypaliśmy dziurę drobnym żwirem, a w najbliższych dniach załatamy ją masą asfaltową – zapewnia Tucholski.

Powiat czeka na wiosnę

W mieście jest kilka dróg powiatowych. W nich też wypadają dziury, ale jak zgłaszają nam licznie kierowcy, ich nikt nie łata. Telefony od naszych Czytelników dotyczyły głównie ulic Sobniowskiej, Jagiełły i Mickiewicza na osiedlu Gamrat.

Warunki atmosferyczne (nieustabilizowane podłoże, częste zmiany temperatury, duża wilgotność gruntu) nie pozwalają w chwili obecnej na przeprowadzenie remontów cząstkowych – wyjaśnia Krzysztof Topolski z Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle. – Na bieżąco usuwane są natomiast najbezpieczniejsze ubytki w jezdni masą na zimno – podkreśla.

To dlaczego obok drukarni na ul. Jagiełły trudno przejechać? – Dziś (poniedziałek – dop. red.) mieliśmy je łatać, ale pogoda nam w tym chyba przeszkodzi – odpowiada urzędnik.

Ewa Wawro
Nowiny24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ronaldo
Ronaldo
2024 lat temu

Brawo Pani Ewo opisywać to wszystko bo ten Zarząd dróg pod Dyrekcją Pani Motkowicz i Pana Topolskiego to zupełne nieporozumienie !

cc
cc
2024 lat temu

Od dwóch tygodni systematycznie łatamy dziury – pokażcie jedną załatana dziurę na terenie miasta przez te dwa tygodnie bo jakoś nie zauważyłem!!

Piotr
Piotr
2024 lat temu

Pan Piotr to pechowy człowiek juz nie raz miał dziwne zdarzenia, i zawsze ktos jest winny tylko nie on. 🙂

ixi
ixi
2024 lat temu

i BARDZO DOBRZE ROBI – niech sie w koncu Urzedasy pociagnie do odpowiedzialnosci! Szkoda tylko ze to nie z ich pensji a raczej z pieniedzy podatnika bedzie to ewentualne odszkodowanie…

Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

Dziś w godzinach południowych na ulicy Przemysłowej w Jaśle widziałem ekipę usuwającą "dziura". Na mokrą nawierzchnię położona "plomba" zadeptana przez pracownika. BRAWO

jaslanka
jaslanka
2024 lat temu

do kazimierz- no co ty chcesz od chlopakow, kryzys mamy,oszczedziaja jak moga, ciecia budżetowe :D:D:D:D

jaslanka
jaslanka
2024 lat temu

"dziura został zabezpieczona" :D:D:D-brawo dla autora:D:D

iwan
iwan
2024 lat temu

panie Piotrze, polecam auto marki UAZ lepiej radzi sobie z polskimi drogami, zas szwabskie cherlawe samochodziki trzeba pozostawic w garazu.

studentkaa
studentkaa
2024 lat temu

i bardzo dobrze !! niech sie stara o odszkodowanie.. raz ktos z rodziny uszkodził przednie zawieszenie i oba koła poszly do smieci… i starali sie odszkodowanie – i udało sie !!
powodzenia

mmmmm
mmmmm
2024 lat temu

Ulica floriańska od ronda w stronę Wolicy to jakaś wielka pomyłka! Kto wreszcie załata ten slalom? wyboje i dziury na tej drodze to skandal!

obserwator
obserwator
2024 lat temu

zamiast budować obserwatorium astronomiczne na I LO za 1.246.521,40 euro !!!!! to mogli by za te pieniądze połatać drogi. A nie robić taka ogromna inwestycja dla ponad 30 uczniów rocznie co zdają fizykę. Normalnie szok

Back to top button
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x