Przegląd mediów

Kobiety ruszyły po „matczyne” emerytury

Do ZUS wpłynęły już pierwsze wnioski w sprawie emerytur „Mama 4 plus”. Zainteresowanie przerosło oczekiwania.

Wprawdzie tzw. emerytury matczyne wejdą w życie 1 marca, jednak do ZUS trafiło już ok. 2 tys. wniosków o ich przyznanie. O świadczenie ubiegają się głównie osoby między 60. a 70. rokiem życia. W większości kobiety, ale wśród wnioskodawców znalazło się również sześciu mężczyzn. Decyzja o przyznaniu świadczenia będzie zależała od sytuacji finansowej wnioskodawcy i tego, czy faktycznie wychował on co najmniej czworo dzieci.

– Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie tym świadczeniem. Tylko w bieżącym miesiącu odwiedziło nasze sale obsługi klientów lub zadzwoniło 42 tys. osób, które chciały dowiedzieć się, czy spełniają warunki do uzyskania takiego świadczenia. Odzew jest więc bardzo duży – poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Chociaż przepisy dotyczące nowego świadczenia jeszcze nie weszły w życie, do ZUS trafiły już pierwsze wnioski o jego przyznanie. – To niewątpliwie bardzo duże zaskoczenie, że tak naprawdę jeszcze przed datą, która umożliwia złożenie wniosku, zarejestrowaliśmy ich już ponad 2 tys. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom klientów i przyjmujemy wnioski już od 17 lutego. Ludzie ocenili, zgodnie z prawdą, że ZUS jest przygotowany do składania wniosków przed terminem. Traktuję to jako wyraz zaufania do naszej instytucji – podkreśliła szefowa ZUS.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

wk
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x