Przegląd mediów

Kołaczyce: Walczą o indeksy

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiej “Olimpiady Policyjnej”. Teraz będą walczyć o indeksy na wybrany kierunek studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Celem Ogólnopolskiej „Olimpiady Policyjnej” jest pogłębienie wiedzy o bezpieczeństwie oraz roli i zadaniach policji, jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo. Jej organizatorem jest Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Przedsięwzięcie ma charakter trójstopniowych zawodów i jest skierowane do uczniów klas o innowacjach policyjnych szkół ponadgimnazjalnych.

Nie było łatwo

W pierwszym etapie I edycji olimpiady wzięło udział ośmiu uczniów LO w Kołaczycach z klas o profilu policyjno – strażackim. Do kolejnych etapów zakwalifikowali się: Anna Czernicka, Katarzyna Bąbaś, Andżelika Fornal oraz Mateusz Domaradzki. – Zmagania w olimpiadzie uczniowie rozpoczęli od napisania pracy na wybrany temat spośród podanych przez Komitet Główny Olimpiady. Tematy nie były łatwe, bo wymagały wiedzy posiadanej, moim zdaniem, przez policjanta pracującego już kilka lat. Następnym etapem był test wiedzy, w którym uczestniczyło 150 osób. Dzięki zdobytym punktom cała czwórka ze szkoły została zakwalifikowana do finałowej trzydziestki – informuje podinsp. Maciej Karp, naczelnik wydziału dochodzeniowo – śledczego KPP Jasło, nauczyciel wiedzy ogólnopolicyjnej w kołaczyckim liceum.

(…)

/mm/
Nowe Podkarpacie

Szczegóły w numerze – strona 10.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pasza
pasza
2024 lat temu

Nowe psioki nam rosnom, i to jak widać niezła hodowla,bo rasowa….

Łukasz
Łukasz
2024 lat temu

Taka policja będzie nam potrzebna !!!
Pozdrawiam i życzę powodzenia 🙂

plo
plo
2024 lat temu

bardzo ładnie,potrzeba inteligentnych i wyszkolonych policjantów, żeby mogli łapać ścierwo jasielskie….

tenia
tenia
2024 lat temu

gratulacje dla przyszłych nowoczesnych policjantow, których tak bardzo nam potrzeba. Oby z wykształceniem szlo wynagrodzenie

a.c.a.b.
a.c.a.b.
2024 lat temu

takie laseczki w policji się przydadzą pozdro laski

Orita
Orita
2024 lat temu

Brawo!Życzę powodzenia!

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x