Przegląd mediów

Kołaczyce: Walczą o indeksy

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiej “Olimpiady Policyjnej”. Teraz będą walczyć o indeksy na wybrany kierunek studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Celem Ogólnopolskiej „Olimpiady Policyjnej” jest pogłębienie wiedzy o bezpieczeństwie oraz roli i zadaniach policji, jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo. Jej organizatorem jest Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Przedsięwzięcie ma charakter trójstopniowych zawodów i jest skierowane do uczniów klas o innowacjach policyjnych szkół ponadgimnazjalnych.

Nie było łatwo

W pierwszym etapie I edycji olimpiady wzięło udział ośmiu uczniów LO w Kołaczycach z klas o profilu policyjno – strażackim. Do kolejnych etapów zakwalifikowali się: Anna Czernicka, Katarzyna Bąbaś, Andżelika Fornal oraz Mateusz Domaradzki. – Zmagania w olimpiadzie uczniowie rozpoczęli od napisania pracy na wybrany temat spośród podanych przez Komitet Główny Olimpiady. Tematy nie były łatwe, bo wymagały wiedzy posiadanej, moim zdaniem, przez policjanta pracującego już kilka lat. Następnym etapem był test wiedzy, w którym uczestniczyło 150 osób. Dzięki zdobytym punktom cała czwórka ze szkoły została zakwalifikowana do finałowej trzydziestki – informuje podinsp. Maciej Karp, naczelnik wydziału dochodzeniowo – śledczego KPP Jasło, nauczyciel wiedzy ogólnopolicyjnej w kołaczyckim liceum.

(…)

/mm/
Nowe Podkarpacie

Szczegóły w numerze – strona 10.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Oritaa.c.a.b.teniaploŁukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pasza
Gość
pasza

Nowe psioki nam rosnom, i to jak widać niezła hodowla,bo rasowa….

Łukasz
Gość
Łukasz

Taka policja będzie nam potrzebna !!!
Pozdrawiam i życzę powodzenia 🙂

plo
Gość
plo

bardzo ładnie,potrzeba inteligentnych i wyszkolonych policjantów, żeby mogli łapać ścierwo jasielskie….

tenia
Gość
tenia

gratulacje dla przyszłych nowoczesnych policjantow, których tak bardzo nam potrzeba. Oby z wykształceniem szlo wynagrodzenie

a.c.a.b.
Gość
a.c.a.b.

takie laseczki w policji się przydadzą pozdro laski

Orita
Gość
Orita

Brawo!Życzę powodzenia!

Close
X