r e k l a m a
Przegląd mediów

Komisja rewizyjna powtórzy liczenie urzędników i ich zarobków

Wzrosło zatrudnienie i wydatki na płace dla urzędników – to opinia komisji rewizyjnej Rady Miejskiej Jasła. – To nieprawda – twierdzi pani burmistrz.

Komisja rewizyjna Rady Miejskiej Jasła kontrolowała m.in. wydatki na administrację.

– Należy zwrócić uwagę na wyrażoną tendencje wzrostową w stanie zatrudnienia w Urzędzie Miasta oraz rosnące koszty zatrudnienia – napisał w zaleceniach pokontrolnych Leszek Znamirowski, przewodniczący KR RMJ.

Pani burmistrz zaprotestowała. Powołując się na informację kierownika wydziału administracyjnego podkreśla, że koszty te spadły w 2007 r. w stosunku do 2006 r. o 164 378 zł.

– Oszczędności wynikały m. in. z likwidacji nadmiernego zatrudnienia wysoko wynagradzanej i zbyt rozbudowanej kadry kierowniczej – podkreśla Maria Kurowska.

Nie podaje jednak kolejnego zestawienia. W tym roku koszty zatrudnienia urzędników wzrosną o około 270 758 zł. (4,4 proc).

– Faktycznym powodem jest wzrost płac pracowników, a nie wzrost zatrudnienia – twierdzi Paweł Rzońca kierownik wydziału administracyjnego UMJ.

Komisja się pomyliła?

– Dostaliśmy zestawienie pracowników stwierdzające spadek liczby pracowników zatrudnionych na czas nieokreślony – odpowiada na zarzut Krzysztof Czeluśniak, przewodniczący zespołu kontrolnego KR. – Nie uwzględniono tam osób na urlopach bezpłatnych czy macierzyńskich, a to przecież nie rozwiązuje umowy o pracę. W swoim protokole podaliśmy więc pełną liczbę zatrudnionych – wyjaśnia rozbieżności Czeluśniak.

I zapowiada, że będzie rekontola.

Ewa Wawro
Nowiny24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obiektywny
obiektywny
2023 lat temu

Szkoda mi tych urzędników, bo jak idą ataki na Burmistrzową, to oni nie mają co liczyć na znaczące podwyżki, a powinni nieźle zarabiać bo inaczej najlepsi ludzie odejdą a na ich miejsce przyjmie się róznych nieudaczników

cc
cc
2023 lat temu

Jasło 166 urzedników (na 37700 mieszkańców)
Sanok 121 urzędników (na 42 446 mieszkańców)
Stopa bezrobocia Jasło 15,2%; Sanok 10,3%
Liczba zaakceptowanych wniosków unijnych Sanok 34; Jasło 8; pozyskanych pieniędzy z zagranicy na 1 mieszkańca za 2007 Rzeszów 420zł, Przemyśl 144, Stalowa Wola 139 Jarosław 101, Jasło 85 zł
i wiele innych wskaźników wygląda podobnie to o czym my tu mówimy

vc
vc
2023 lat temu

Styl naszej pani burmistrz: na zadane merytoryczne pytanie odpowiada zawsze to nie prawda i dalej mówi o czymś innym tak jak tu: na pytanie o wzrost zatrudnienia w urzędzie odpowiada to nie prawda bo zmalało zatrudnienie kadry kierowniczej- ale nie takie było pytanie!!!

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x