r e k l a m a
Przegląd mediów

Komisja rewizyjna powtórzy liczenie urzędników i ich zarobków

Wzrosło zatrudnienie i wydatki na płace dla urzędników – to opinia komisji rewizyjnej Rady Miejskiej Jasła. – To nieprawda – twierdzi pani burmistrz.

Komisja rewizyjna Rady Miejskiej Jasła kontrolowała m.in. wydatki na administrację.

– Należy zwrócić uwagę na wyrażoną tendencje wzrostową w stanie zatrudnienia w Urzędzie Miasta oraz rosnące koszty zatrudnienia – napisał w zaleceniach pokontrolnych Leszek Znamirowski, przewodniczący KR RMJ.

Pani burmistrz zaprotestowała. Powołując się na informację kierownika wydziału administracyjnego podkreśla, że koszty te spadły w 2007 r. w stosunku do 2006 r. o 164 378 zł.

– Oszczędności wynikały m. in. z likwidacji nadmiernego zatrudnienia wysoko wynagradzanej i zbyt rozbudowanej kadry kierowniczej – podkreśla Maria Kurowska.

Nie podaje jednak kolejnego zestawienia. W tym roku koszty zatrudnienia urzędników wzrosną o około 270 758 zł. (4,4 proc).

– Faktycznym powodem jest wzrost płac pracowników, a nie wzrost zatrudnienia – twierdzi Paweł Rzońca kierownik wydziału administracyjnego UMJ.

Komisja się pomyliła?

– Dostaliśmy zestawienie pracowników stwierdzające spadek liczby pracowników zatrudnionych na czas nieokreślony – odpowiada na zarzut Krzysztof Czeluśniak, przewodniczący zespołu kontrolnego KR. – Nie uwzględniono tam osób na urlopach bezpłatnych czy macierzyńskich, a to przecież nie rozwiązuje umowy o pracę. W swoim protokole podaliśmy więc pełną liczbę zatrudnionych – wyjaśnia rozbieżności Czeluśniak.

I zapowiada, że będzie rekontola.

Ewa Wawro
Nowiny24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
vcccobiektywny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
obiektywny
Gość
obiektywny

Szkoda mi tych urzędników, bo jak idą ataki na Burmistrzową, to oni nie mają co liczyć na znaczące podwyżki, a powinni nieźle zarabiać bo inaczej najlepsi ludzie odejdą a na ich miejsce przyjmie się róznych nieudaczników

cc
Gość
cc

Jasło 166 urzedników (na 37700 mieszkańców)
Sanok 121 urzędników (na 42 446 mieszkańców)
Stopa bezrobocia Jasło 15,2%; Sanok 10,3%
Liczba zaakceptowanych wniosków unijnych Sanok 34; Jasło 8; pozyskanych pieniędzy z zagranicy na 1 mieszkańca za 2007 Rzeszów 420zł, Przemyśl 144, Stalowa Wola 139 Jarosław 101, Jasło 85 zł
i wiele innych wskaźników wygląda podobnie to o czym my tu mówimy

vc
Gość
vc

Styl naszej pani burmistrz: na zadane merytoryczne pytanie odpowiada zawsze to nie prawda i dalej mówi o czymś innym tak jak tu: na pytanie o wzrost zatrudnienia w urzędzie odpowiada to nie prawda bo zmalało zatrudnienie kadry kierowniczej- ale nie takie było pytanie!!!

Close
X