Przegląd mediów

Koniec zakrętów śmierci w Lisówku

Droga krajowa nr 28 w kierunku Gorlic będzie bezpieczniejsza.

Złą sławą cieszą się wśród kierowców niebezpieczne zakręty w Lisówku na drodze krajowej nr 28. Stłuczki i kolizje są tam na porządku dziennym. Najpoważniejszy wypadek wydarzył się tam 27 maja 2007 roku. Autobus wiozący szkolną wycieczkę zderzył się z ciężarówką. od tamtej pory na tej drodze nic się nie zmieniło. Przybyło tylko ofiar…

Zderzenie ciężarówki z autobusem, wiozącym szkolną wycieczkę, mogło się skończyć tragicznie

Tydzień temu w kolejnym wypadku w Lisówku poważnie ranna została 37-letnia kobieta. To skutek zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Policyjne statystyki pęcznieją od protokołów z wypadków na zakrętach na granicy Podkarpacia i Małopolski. O kolizjach z barierami energochłonnymi kierowcy często nie zawiadamiają policji. drogowcy stwierdzają tylko coraz to nowe ślady uderzeń i wymieniają uszkodzone elementy barier.

Po wypadku autobusu z uczniami drogowcy obiecali zainteresować się niebezpiecznym miejscem. Lisówek odwiedził nawet Zbigniew Kotlarek, ówczesny szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Po dwóch latach od tamtych wydarzeń sprawa nabrał urzędowej mocy.

– Droga zostanie wkrótce odbudowana – zapewnia Joanna Rarus, rzecznik prasowy rzeszowskiego oddziału GDDKiA. – Wykonamy zabezpieczenie osuwiska i skorygujemy zakręty tak, by poprawić bezpieczeństwo. Prace projektowe są już w fazie końcowej. Istnieje realna szansa, iż realizacja inwestycji rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Przebudowa drogi ma potrwać rok. W czasie prac ruch na trasie z Jasła do Gorlic będzie utrzymany. Kierowcy będą jednak musieli się liczyć z utrudnieniami, a więc i korkami podczas remontu.

Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca
kierowca
2024 lat temu

i to jest wiadomość na wagę czyjegoś życia.

wezyrek
wezyrek
2024 lat temu

ominąć ten zakręt a nie poprawiać bo to samo będzie!

falko
falko
2024 lat temu

Samochody dla ludzi są z wyobrażnią, lecz ludzie dla samochodów bez.Najpierw tragedia potem przebudowa,po przebudowie następna tragedia a szaleńcy byli,są i będą.Szkoda słów.KAŻDA DROGA JEST PROSTA-MÓZGI NIE

humorek1
humorek1
2024 lat temu

ja słyszałem już kilka wersji dat rozpoczęcia przebudowy nawet sprzed roku i dalej nic się nie posuwa

szofeeer
szofeeer
2024 lat temu

lepiej ominąć zupełnie te zakręty niż poszerzać i kombinować…ale ober i to!!!

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x