Przegląd mediów

Krushfest w Jaśle bez piwa. „Bo muzyka satanistyczna”

Na koniec wakacji jasielski ratusz zafundował mieszkańcom Dni Wina, gdzie alkohol lał się strumieniami, a kilka dni temu nie wydał koncesji na sprzedaż piwa na festiwalu muzyki metalowej. Dlaczego? – Zespoły są satanistyczne, a na koncercie będą narkotyki – usłyszeli organizatorzy.

Od pani bursmistrz Jasła będziemy żądać przeprosin za pomówienie – zapowiada Bożena Kwasnowska-Krok, menedżerka rzeszowskiego heavymetalowego zespołu Monstrum, który w piątek zagrał na festiwalu Krushfest w Jaśle.

Burmistrzem Jasła jest Maria Kurowska z PiS-u.

To była już czwarta edycja imprezy. Oprócz Monstrum, Access Denied z Gdańska, Day to Come z Rymanowa i jasielskiej grupy Krusher ponad 300 fanów metalu słuchało legendy rocka – wystąpili Tim „Ripper” Owens ze Stanów Zjednoczonych i Crimes of Passion, hardrockowcy z Wielkiej Brytanii.

Ten festiwal promuje Jasło. Może być wizytówką miasta. Impreza była bardzo dobrze zorganizowana – wspomina Tadeusz Baniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. – Po tej imprezie widać, że jest zapotrzebowanie na taką muzykę – ocenia dyrektor.

To w hali MOSiR-u odbył się festiwal. I w czym problem? Organizatorzy imprezy twierdzą, że urzędnicy przyłożyli ręce do tego, że w ostatniej chwili stracili najważniejszego sponsora – koncern piwowarski Grupę Żywiec. Koncern chciał wyłożyć 5 tys. zł. W zamian miał sprzedawać piwo pod specjalnie rozłożonym namiotem.

Impreza kosztowała nas około 40 tys. zł. Jesteśmy „do tyłu” o około 8 tys. zł. Ale nie dla pieniędzy organizowaliśmy festiwal – zaznacza Wojciech Makoś, współorganizator imprezy.

Makoś twierdzi, że na tydzień przed imprezą wystąpili do urzędu miasta o wydanie jednodniowej zgody na sprzedaż piwa. Tak jak w zeszłym roku. – Komisja, która nasz wniosek opiniowała, wydała zgodę. Potrzebny był więc tylko podpis pani burmistrz – wspomina Makoś.

I wtedy zaczęły się schody. Urzędnicy zażądali jeszcze dokumentu, czy organizatorzy mają umowę na wynajęcie hali MOSiR-u. Mieli. Donieśli umowę tego samego dnia. Potem urzędnicy zażądali dokumentów, które organizatorzy złożyli na policji. Też donieśli od razu.

Dwa dni przed imprezą podobno rozchorowała się jedna z urzędniczek, która miała pismo zanieść do pani burmistrz. W dniu koncertu od rana siedzieliśmy w urzędzie. Pisma do pani burmistrz nie trafiały. Chcieliśmy się z nią spotkać na dwie minuty. Nie mogliśmy i nie dowiedzieliśmy się, dlaczego koncesji nie dostaniemy – twierdzi Makoś.

W piątek burmistrz Maria Kurowska nie znalazła czasu na spotkanie z organizatorami festiwalu Krushfest, bo pędziła na kongres PiS-u do Rzeszowa.

Dzwonimy do Marii Kurowskiej. – Dostałam anonim podpisany przez „mieszkańców Jasła”. Musiałam zareagować – tłumaczy Kurowska. – Zadzwoniłam do dyrektora MOSiR-u. Powiedziałam mu, żeby był uczulony na to, co się dzieje na imprezie. Osobiście nie znam tych zespołów. To w anonimie napisano, że zespoły są satanistyczne i na festiwalu będą narkotyki – mówi Kurowska.

Żaden z zespołów, który występował na festiwalu, nie ma związku z satanizmem – mówi Makoś.

Monstrum ma teksty poświęcone np. pamięci Jana Pawła II – dodaje menedżerka zespołu Bożena Kwasnowska-Krok

Dlaczego nie wydano koncesji? – Organizatorzy za późno o nią wystąpili. Powinni byli to zrobić miesiąc przed imprezą – uważa pani burmistrz.

O koncesję wystąpiliśmy tydzień przed festiwalem, zgodnie z przepisami – odpowiada Makoś. – Urząd o naszym festiwalu wiedział już w lutym. Dostaliśmy od niego 1000 zł dofinansowania.

Kurowska: – Myśli pan, że ja pamiętam, co się działo ponad pół roku temu? A po co tam miało być piwo? Muzyka nie wystarczyła?

Komentarz

To, że na koncertach sprzedaje się piwo, jest oczywistą oczywistością. Ale nie w Jaśle. Godne pożałowania jest to, że pół roku temu urzędnicy wsparli organizację festiwalu, nie pytając, czy zespoły wielbią szatana, czy będą narkotyki, by jednak w dniu imprezy nabrać takich podejrzeń. Wystarczył anonim. Efekt znany – piwa nie było.

Ale nie o napój z pianką tu chodzi. Rzecz się rozbija o to, jak zostali potraktowani organizatorzy przez urzędników. Ci najpierw imprezie przyklasnęli, a potem mnożyli schody, by organizatorzy na końcu świecili oczami przed sponsorem. Jedno jest pewne – Urząd Miasta w Jaśle wydał sobie koncesję na śmieszność. Mam nadzieję, że tylko jednodniową.

Marcin Kobiałka
Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
45 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dtk
dtk
2024 lat temu

Ręce mi opadły…

ann
ann
2024 lat temu

masakra….

kulk a
kulk a
2024 lat temu

anonim podpisany przez "mieszkańców Jasła" – co za idiotyczne tłumaczenie. urząd miasta, z panią burmistrz na czele, zamiast wspierać tak wspaniałą imprezę promującą Jasło, w całej Polsce i nie tylko, ZNÓW ośmieszył siebie i nasze miasto. ale już niedługo, wybory się zbliżają.

xz
xz
2024 lat temu

Mieli racje

PiS - ptwory i spółka
PiS - ptwory i spółka
2024 lat temu

xz – kto miał racje bynajmniej nie PiS

swot
swot
2024 lat temu

powiem tak – na gówno takiego nijakiego zespołu w naszym pięknym Jaśle.
Kto o takim zespole słyszał – może 0.000000001% . Miernota która chce zaistnieć.

antidotum
antidotum
2024 lat temu

Kurowska: – Myśli pan, że ja pamiętam, co się działo ponad pół roku temu? A po co tam miało być piwo? Muzyka nie wystarczyła?
Całe szczęście ,że my wyborcy pamiętamy i to nie tylko to z przed pół roku ,ale całe ostatnie 5 lat (ratowanie Bałtyku,piesze pielgrzymki,Słynny dąb,fontannę.itd…)
A po co na "Dni wina" była muzyka to wino nie wystarczyło?
A po co na weselach jest alkohol przecież muzyka nie wystarczy?:lol::lol:

JASLAK
JASLAK
2024 lat temu

dokładnie SRAŁ PIES!!!! takie zespoły jest tylu wspaniałych polskich wokalistów a wy wiecznie gracie jakies czepanki…moze czas zorganizowac impreze dla każdego co…??POMYŚLCIE NAD TY!!

do JASLAK
do JASLAK
2024 lat temu

to sobie zorganizuj, najlepiej u siebie w stodole. POMYŚL NAD TYM

wyborca
wyborca
2024 lat temu

Pani Kurowskiej już podziekujemy .Wstyd i pośmiewisko z Jasła. Ratusz nie jest miejscem dla takiej osoby …

Żegnamy !!

// wyborcy

PiS - ptwory i spółka
PiS - ptwory i spółka
2024 lat temu

swot – miernoto to ty żałosby jesteś jak i twoje wypociny a ty Jaślek nie przytakuj bo niedaleko pada jabłko od jabłoni miernoty

Muzyk
Muzyk
2024 lat temu

@JASLAK Idź na koncert chóru Soli Deo albo pielgrzymkę do Dębowca. Nie ma takiego czegoś jak "impreza dla każdego", wszyscy lubią co innego. Cała sytuacja jest po prostu żałosna. Organizatorzy sprowadzili zespoły nie tylko z Polski, również z Wielkiej Brytanii i Ameryki, miał być także zespół z Norwegii! Jasło dostało sporą reklamę, gdyż impreza była promowana plakatami w różnych miastach oraz w internecie, na portalach muzycznych. Teraz to tylko "rzal i bul", bo diabły i szatany zrobiły zjazd, żeby sterroryzować moherowych lub plastikowych "porządnych mieszkańców". Czy zostały wyrządzone jakieś szkody? Nie. Większe zniszczenia są po każdym meczu na czarnych, bo… Czytaj więcej »

darko
darko
2024 lat temu

smieszne by na koncercie rockowym nie kupic piwa smieszna jest ta pani ksiadz ale juz pomalu konczy kariere

Adamowski
Adamowski
2024 lat temu

ja pierdziele ,skad ja pochodze?? NIE WIERZE:bigeek::bigeek:

C2h50h
C2h50h
2024 lat temu

do adamowski- fajnie, że odkryłeś iż trzy dni temu mieszkaleś jeszcze na drzewie.

asd
asd
2024 lat temu

stało się tak wielka impreza aż 300 osób na naszych kopaczy przychodzi więcej i nikt nie mamra że nie ma piwa:))

Wikary
Wikary
2024 lat temu

A w kościołach mają zezwolenia na picie wina?

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Hm… Czyli takie tłumy fanów walą na koncerty, pożal się Boże!, gwiazd, że bez zysku ze sprzedaży piwka imprezka jest deficytowa 😀 To teraz małoletnie biegnijcie na koncert i zamiast piwa kupujcie bilety 😀

USA
USA
2024 lat temu

do muzyk,
chłopie ty o takich krajach jak USA,GB, czy Norwegi to możesz tylko pomarzyć.
Całe twoje życie upłynie, a ty nigdy w tych krajach nie będziesz więc nie wypowiwdaj się o tym co jest kulturą w tych krajach.

JunoReactor
JunoReactor
2024 lat temu

Tylko Czarni

Ronin
Ronin
2024 lat temu

PiS-man – już mówiłem nie wypowiadaj się tu bo trochę zaniżasz pozim Jaślan

Optymista
Optymista
2024 lat temu

Gorszej "wizytówki" od Pani Burmistrz Kurowskiej mam nadzieję, że Jasło już nigdy w swojej historii miało nie będzie. Trzeba być dobrej myśli, wszak takie "wyjątki"( czytaj "wybryki natury") nie trafiają się często.

a
a
2024 lat temu

o i jest PIS-man…dla twej informacji, każda z imprez czy to dni wina, czy dni jasła jest zawsze w plecy.inaczej nic by nie było jakby tak każdy patrzył na zysk.

Lord
Lord
2024 lat temu

To te " babskie" rządy w Jaśle pani Kurowskiej i pani Kasprzyk prowadzą do niedorozwoju kulturalnego w mieście!!! B)Wyborcy zagłosują……

Tfu!
Tfu!
2024 lat temu

Ja czytam i oczom nie wierze…

Wino promujmy…
🙁
Jednego już zatrzymali co podpowiadał krakowskiej kurii…
Pan Palikot mówi ; że księża będę jak pączki się smażyć

DO C2H5OH
DO C2H5OH
2024 lat temu

JA TEZ SIE CIESZE ZE TO ODKRYLEM 😉

gbur
gbur
2024 lat temu

Kolejny idiotyczny wyczyn tej (pożal się Boże)
"burmistrz". Precz z Jasła !!!
Już niedługo wywalimy przy pomocy kartki wyborczej całą tą zgniłą formację !!!!!

gbur do PiS mana
gbur do PiS mana
2024 lat temu

W swoich wypowiedziach osiągnąłeś dno pisuarowego szamba. Zamknij się bo już wystarczająco skompromitowałeś się swoimi wypowiedziami trollu !
z katolskim pozdrowieniem

Stary
Stary
2024 lat temu

bueheheheheheh!!!!!
Jasło skansenem parafiaństwa i prowincjonalizmu!
PiS do władzy!
Kurowska na burmistrza!
Drzwiami i oknami walić będą z całej Polski, żeby na własne oczy zobaczyć ciemnogród.

Bodex
Bodex
2024 lat temu

Spotkałem nie jedną osobe na tym koncercie z poza Jasła (niektórzy nawet ponad kilkadziesiąt kilometrów specjalnie przejechali) i byli zażenowani tym co napotkali. Trzeba było biegać po osiedlowych sklepach za jakimś najdrobniejszym piwem żeby wśród znajomych posiedzieć przy piwku i pogadać a tu nic… LIPA.
A zresztą… teraz do wyborów to i tak JASŁO=LIPA…

hehe
hehe
2024 lat temu

po jakiego wam była koncesja, skoro piwo i tak byłoby sprzedawane po 4,5 zł( standard na imprezach), kupowalibyscie i tak w sklepie bo tansze!ahahhaha

Andrzej Kmicic
Andrzej Kmicic
2024 lat temu

ale ta burmistrzowa żałosna a szkoda gadac, brak słów

PPPPP
PPPPP
2024 lat temu

do bodex – przecież to impreza dla mieszkańców Jasła, po co nam opinia przyjezdnych

pisiarski
pisiarski
2024 lat temu

Na drugi raz napisz na czole że jesteś z wiary Jarka i robisz co chcesz…a tak inaczej….Po co w tym dupnym Jaśle cokolwiek sie organizuje?To miasto to miasto jest emerytów i starych pisorów wyznawców wiary Jarosława…ale to pewnie był spisek …..:lol::lol::lol::lol::lol:

on
on
2024 lat temu

A czemu na odpuście są cukierki i pistolety? powinna być tylko modlitwa. Kurowska jesteś beznadziejna!

komentarz
komentarz
2024 lat temu

żródło: Gazeta Wyborcza – ha ha ha ha ha ha ha ha

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Gburze i roninie – jakaż to przyjemność przeczytać wytryski waszego intelektu 😀 Ale cóż poradzić na to, że poziom niezbyt wysoki: przecież jaki mózg taki wytrysk 😀 Prawda chłopcy? 😀

Ronin
Ronin
2024 lat temu

Biedny jesteś PiS o man a biedny boś głupi

Lord Qiuu
Lord Qiuu
2024 lat temu

krzyczałem to wraz z pozostałymi trzystoma gardłami, i powtórzę to tutaj jeszcze raz: "Wielki fuck off dla Marii K.!"

Sprawa jest prosta, torpedujcie każdy przejaw inicjatywy kulturalnej, to Jasło zdechnie. Jakoś Krosno i Sanok mogą mieć ciekawe koncerty i imprezy…

komentator
komentator
2024 lat temu

Bardzo dobrze, że bez piwa. W Jaśle coraz więcej pijaństwa. Za dużo punktów sprzedaży alkoholu. Oby jak najwięcej imprez z zakazem sprzedaży i picia alkoholu.

stary
stary
2024 lat temu

NO MŁODZIEŻY IŚĆ DO WYBORÓW BO ZNOWU BĘDZIE JASŁO PISOWSKIE I NICI Z IMPREZ,TYLKO PROCESJE PO MIEŚCIE BĘDĄ ORGANIZOWANE.

Bodex
Bodex
2024 lat temu

do PPPPP – A wiesz co to jest dobra promocja miasta??
Bo przy tym koncercie akurat nam nie wypaliła…
Organizatorzy starali się własnie ściągnąć okazjonalnie gwiazdę zza oceanu gdyż nadażyła się taka możliwość a do Jasła zjechali się w związku z tym ludzie z innych miast aby uczestniczyć w tym niecodziennym koncercie. Przy okazji poznali się na Jaśle i jego władzy…
Już tu nie wrócą coś czuję…

Piwosz
Piwosz
2024 lat temu

namawiajcie innych na koncerty niech wykadają kasę a taka PiScowską władzę wtedy możemy pocałować wiecie gdzie a z piwem i tak sobie poradzimy – Mam nadzieje że ŻYWIEC za rok wesprze.

Nebris
Nebris
2024 lat temu

Przeczytałem komentarze i szczerze się dziwię! Mniej postępowaniu chorej i zacofanej (przypadłośc partyjna) P.Burmistrz, która w końcu była jest i będzie taka sama (przypis autora: pozerka marnująca szanse, pieniądze, możliwości i traktująca Jasło jak swój ogródek). Więc zasadniczo dziwię się Wam, debilni Jaślanie, którzy pewnie ani raz nie słysząc jak grają oceniacie młodych twórców, ambitnych i bardzo uzdolnionych! Każdy ma własny gust ale równie dobrze oceniać mogę jako pozerski Twój ulubiony zespół cycku jeden z drugim. Poza tym przepisy nie są tylko na użytek Pani burmistrz ale stworzone – dla nas, motłochu i pospólstwa którzy kurwa chcą wypić piwo czy… Czytaj więcej »

antyklerykal
antyklerykal
2024 lat temu

Wybraliscie katole tepa dewote to sie nie dziwcie……
Jaslo bedzie jeszcze dlugo ( jakies 4-5 kosciolow wiecej) siedziba katowladzy. Zastanawia mnie dlaczego Kurowska nie leciala do Smolenska, bylby problem z glowy.

Back to top button
45
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x