r e k l a m a
Przegląd mediów

Krushfest w Jaśle bez piwa. „Bo muzyka satanistyczna”

Na koniec wakacji jasielski ratusz zafundował mieszkańcom Dni Wina, gdzie alkohol lał się strumieniami, a kilka dni temu nie wydał koncesji na sprzedaż piwa na festiwalu muzyki metalowej. Dlaczego? – Zespoły są satanistyczne, a na koncercie będą narkotyki – usłyszeli organizatorzy.

Od pani bursmistrz Jasła będziemy żądać przeprosin za pomówienie – zapowiada Bożena Kwasnowska-Krok, menedżerka rzeszowskiego heavymetalowego zespołu Monstrum, który w piątek zagrał na festiwalu Krushfest w Jaśle.

Burmistrzem Jasła jest Maria Kurowska z PiS-u.

To była już czwarta edycja imprezy. Oprócz Monstrum, Access Denied z Gdańska, Day to Come z Rymanowa i jasielskiej grupy Krusher ponad 300 fanów metalu słuchało legendy rocka – wystąpili Tim „Ripper” Owens ze Stanów Zjednoczonych i Crimes of Passion, hardrockowcy z Wielkiej Brytanii.

Ten festiwal promuje Jasło. Może być wizytówką miasta. Impreza była bardzo dobrze zorganizowana – wspomina Tadeusz Baniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. – Po tej imprezie widać, że jest zapotrzebowanie na taką muzykę – ocenia dyrektor.

To w hali MOSiR-u odbył się festiwal. I w czym problem? Organizatorzy imprezy twierdzą, że urzędnicy przyłożyli ręce do tego, że w ostatniej chwili stracili najważniejszego sponsora – koncern piwowarski Grupę Żywiec. Koncern chciał wyłożyć 5 tys. zł. W zamian miał sprzedawać piwo pod specjalnie rozłożonym namiotem.

Impreza kosztowała nas około 40 tys. zł. Jesteśmy „do tyłu” o około 8 tys. zł. Ale nie dla pieniędzy organizowaliśmy festiwal – zaznacza Wojciech Makoś, współorganizator imprezy.

Makoś twierdzi, że na tydzień przed imprezą wystąpili do urzędu miasta o wydanie jednodniowej zgody na sprzedaż piwa. Tak jak w zeszłym roku. – Komisja, która nasz wniosek opiniowała, wydała zgodę. Potrzebny był więc tylko podpis pani burmistrz – wspomina Makoś.

I wtedy zaczęły się schody. Urzędnicy zażądali jeszcze dokumentu, czy organizatorzy mają umowę na wynajęcie hali MOSiR-u. Mieli. Donieśli umowę tego samego dnia. Potem urzędnicy zażądali dokumentów, które organizatorzy złożyli na policji. Też donieśli od razu.

Dwa dni przed imprezą podobno rozchorowała się jedna z urzędniczek, która miała pismo zanieść do pani burmistrz. W dniu koncertu od rana siedzieliśmy w urzędzie. Pisma do pani burmistrz nie trafiały. Chcieliśmy się z nią spotkać na dwie minuty. Nie mogliśmy i nie dowiedzieliśmy się, dlaczego koncesji nie dostaniemy – twierdzi Makoś.

W piątek burmistrz Maria Kurowska nie znalazła czasu na spotkanie z organizatorami festiwalu Krushfest, bo pędziła na kongres PiS-u do Rzeszowa.

Dzwonimy do Marii Kurowskiej. – Dostałam anonim podpisany przez „mieszkańców Jasła”. Musiałam zareagować – tłumaczy Kurowska. – Zadzwoniłam do dyrektora MOSiR-u. Powiedziałam mu, żeby był uczulony na to, co się dzieje na imprezie. Osobiście nie znam tych zespołów. To w anonimie napisano, że zespoły są satanistyczne i na festiwalu będą narkotyki – mówi Kurowska.

Żaden z zespołów, który występował na festiwalu, nie ma związku z satanizmem – mówi Makoś.

Monstrum ma teksty poświęcone np. pamięci Jana Pawła II – dodaje menedżerka zespołu Bożena Kwasnowska-Krok

Dlaczego nie wydano koncesji? – Organizatorzy za późno o nią wystąpili. Powinni byli to zrobić miesiąc przed imprezą – uważa pani burmistrz.

O koncesję wystąpiliśmy tydzień przed festiwalem, zgodnie z przepisami – odpowiada Makoś. – Urząd o naszym festiwalu wiedział już w lutym. Dostaliśmy od niego 1000 zł dofinansowania.

Kurowska: – Myśli pan, że ja pamiętam, co się działo ponad pół roku temu? A po co tam miało być piwo? Muzyka nie wystarczyła?

Komentarz

To, że na koncertach sprzedaje się piwo, jest oczywistą oczywistością. Ale nie w Jaśle. Godne pożałowania jest to, że pół roku temu urzędnicy wsparli organizację festiwalu, nie pytając, czy zespoły wielbią szatana, czy będą narkotyki, by jednak w dniu imprezy nabrać takich podejrzeń. Wystarczył anonim. Efekt znany – piwa nie było.

Ale nie o napój z pianką tu chodzi. Rzecz się rozbija o to, jak zostali potraktowani organizatorzy przez urzędników. Ci najpierw imprezie przyklasnęli, a potem mnożyli schody, by organizatorzy na końcu świecili oczami przed sponsorem. Jedno jest pewne – Urząd Miasta w Jaśle wydał sobie koncesję na śmieszność. Mam nadzieję, że tylko jednodniową.

Marcin Kobiałka
Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

45
Dodaj komentarz

avatar
45 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
antyklerykalNebrisPiwoszBodexstary Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antyklerykal
Gość
antyklerykal

Wybraliscie katole tepa dewote to sie nie dziwcie……
Jaslo bedzie jeszcze dlugo ( jakies 4-5 kosciolow wiecej) siedziba katowladzy. Zastanawia mnie dlaczego Kurowska nie leciala do Smolenska, bylby problem z glowy.

PPPPP
Gość
PPPPP

do bodex – przecież to impreza dla mieszkańców Jasła, po co nam opinia przyjezdnych

Andrzej Kmicic
Gość
Andrzej Kmicic

ale ta burmistrzowa żałosna a szkoda gadac, brak słów

hehe
Gość
hehe

po jakiego wam była koncesja, skoro piwo i tak byłoby sprzedawane po 4,5 zł( standard na imprezach), kupowalibyscie i tak w sklepie bo tansze!ahahhaha

Bodex
Gość
Bodex

Spotkałem nie jedną osobe na tym koncercie z poza Jasła (niektórzy nawet ponad kilkadziesiąt kilometrów specjalnie przejechali) i byli zażenowani tym co napotkali. Trzeba było biegać po osiedlowych sklepach za jakimś najdrobniejszym piwem żeby wśród znajomych posiedzieć przy piwku i pogadać a tu nic… LIPA.
A zresztą… teraz do wyborów to i tak JASŁO=LIPA…

Stary
Gość
Stary

bueheheheheheh!!!!!
Jasło skansenem parafiaństwa i prowincjonalizmu!
PiS do władzy!
Kurowska na burmistrza!
Drzwiami i oknami walić będą z całej Polski, żeby na własne oczy zobaczyć ciemnogród.

gbur do PiS mana
Gość
gbur do PiS mana

W swoich wypowiedziach osiągnąłeś dno pisuarowego szamba. Zamknij się bo już wystarczająco skompromitowałeś się swoimi wypowiedziami trollu !
z katolskim pozdrowieniem

gbur
Gość
gbur

Kolejny idiotyczny wyczyn tej (pożal się Boże)
"burmistrz". Precz z Jasła !!!
Już niedługo wywalimy przy pomocy kartki wyborczej całą tą zgniłą formację !!!!!

DO C2H5OH
Gość
DO C2H5OH

JA TEZ SIE CIESZE ZE TO ODKRYLEM 😉

Tfu!
Gość
Tfu!

Ja czytam i oczom nie wierze…

Wino promujmy…
🙁
Jednego już zatrzymali co podpowiadał krakowskiej kurii…
Pan Palikot mówi ; że księża będę jak pączki się smażyć

pisiarski
Gość
pisiarski

Na drugi raz napisz na czole że jesteś z wiary Jarka i robisz co chcesz…a tak inaczej….Po co w tym dupnym Jaśle cokolwiek sie organizuje?To miasto to miasto jest emerytów i starych pisorów wyznawców wiary Jarosława…ale to pewnie był spisek …..:lol::lol::lol::lol::lol:

on
Gość
on

A czemu na odpuście są cukierki i pistolety? powinna być tylko modlitwa. Kurowska jesteś beznadziejna!

Nebris
Gość
Nebris

Przeczytałem komentarze i szczerze się dziwię! Mniej postępowaniu chorej i zacofanej (przypadłośc partyjna) P.Burmistrz, która w końcu była jest i będzie taka sama (przypis autora: pozerka marnująca szanse, pieniądze, możliwości i traktująca Jasło jak swój ogródek). Więc zasadniczo dziwię się Wam, debilni Jaślanie, którzy pewnie ani raz nie słysząc jak grają oceniacie młodych twórców, ambitnych i bardzo uzdolnionych! Każdy ma własny gust ale równie dobrze oceniać mogę jako pozerski Twój ulubiony zespół cycku jeden z drugim. Poza tym przepisy nie są tylko na użytek Pani burmistrz ale stworzone – dla nas, motłochu i pospólstwa którzy kurwa chcą wypić piwo czy… Czytaj więcej »

Piwosz
Gość
Piwosz

namawiajcie innych na koncerty niech wykadają kasę a taka PiScowską władzę wtedy możemy pocałować wiecie gdzie a z piwem i tak sobie poradzimy – Mam nadzieje że ŻYWIEC za rok wesprze.

Bodex
Gość
Bodex

do PPPPP – A wiesz co to jest dobra promocja miasta??
Bo przy tym koncercie akurat nam nie wypaliła…
Organizatorzy starali się własnie ściągnąć okazjonalnie gwiazdę zza oceanu gdyż nadażyła się taka możliwość a do Jasła zjechali się w związku z tym ludzie z innych miast aby uczestniczyć w tym niecodziennym koncercie. Przy okazji poznali się na Jaśle i jego władzy…
Już tu nie wrócą coś czuję…

stary
Gość
stary

NO MŁODZIEŻY IŚĆ DO WYBORÓW BO ZNOWU BĘDZIE JASŁO PISOWSKIE I NICI Z IMPREZ,TYLKO PROCESJE PO MIEŚCIE BĘDĄ ORGANIZOWANE.

komentator
Gość
komentator

Bardzo dobrze, że bez piwa. W Jaśle coraz więcej pijaństwa. Za dużo punktów sprzedaży alkoholu. Oby jak najwięcej imprez z zakazem sprzedaży i picia alkoholu.

Lord Qiuu
Gość
Lord Qiuu

krzyczałem to wraz z pozostałymi trzystoma gardłami, i powtórzę to tutaj jeszcze raz: "Wielki fuck off dla Marii K.!"

Sprawa jest prosta, torpedujcie każdy przejaw inicjatywy kulturalnej, to Jasło zdechnie. Jakoś Krosno i Sanok mogą mieć ciekawe koncerty i imprezy…

Ronin
Gość
Ronin

Biedny jesteś PiS o man a biedny boś głupi

PiS-man
Gość
PiS-man

Gburze i roninie – jakaż to przyjemność przeczytać wytryski waszego intelektu 😀 Ale cóż poradzić na to, że poziom niezbyt wysoki: przecież jaki mózg taki wytrysk 😀 Prawda chłopcy? 😀

komentarz
Gość
komentarz

żródło: Gazeta Wyborcza – ha ha ha ha ha ha ha ha

Lord
Gość
Lord

To te " babskie" rządy w Jaśle pani Kurowskiej i pani Kasprzyk prowadzą do niedorozwoju kulturalnego w mieście!!! B)Wyborcy zagłosują……

a
Gość
a

o i jest PIS-man…dla twej informacji, każda z imprez czy to dni wina, czy dni jasła jest zawsze w plecy.inaczej nic by nie było jakby tak każdy patrzył na zysk.

Optymista
Gość
Optymista

Gorszej "wizytówki" od Pani Burmistrz Kurowskiej mam nadzieję, że Jasło już nigdy w swojej historii miało nie będzie. Trzeba być dobrej myśli, wszak takie "wyjątki"( czytaj "wybryki natury") nie trafiają się często.

wyborca
Gość
wyborca

Pani Kurowskiej już podziekujemy .Wstyd i pośmiewisko z Jasła. Ratusz nie jest miejscem dla takiej osoby …

Żegnamy !!

// wyborcy

do JASLAK
Gość
do JASLAK

to sobie zorganizuj, najlepiej u siebie w stodole. POMYŚL NAD TYM

JASLAK
Gość
JASLAK

dokładnie SRAŁ PIES!!!! takie zespoły jest tylu wspaniałych polskich wokalistów a wy wiecznie gracie jakies czepanki…moze czas zorganizowac impreze dla każdego co…??POMYŚLCIE NAD TY!!

antidotum
Gość
antidotum

Kurowska: – Myśli pan, że ja pamiętam, co się działo ponad pół roku temu? A po co tam miało być piwo? Muzyka nie wystarczyła?
Całe szczęście ,że my wyborcy pamiętamy i to nie tylko to z przed pół roku ,ale całe ostatnie 5 lat (ratowanie Bałtyku,piesze pielgrzymki,Słynny dąb,fontannę.itd…)
A po co na "Dni wina" była muzyka to wino nie wystarczyło?
A po co na weselach jest alkohol przecież muzyka nie wystarczy?:lol::lol:

swot
Gość
swot

powiem tak – na gówno takiego nijakiego zespołu w naszym pięknym Jaśle.
Kto o takim zespole słyszał – może 0.000000001% . Miernota która chce zaistnieć.

PiS - ptwory i spółka
Gość
PiS - ptwory i spółka

xz – kto miał racje bynajmniej nie PiS

xz
Gość
xz

Mieli racje

kulk a
Gość
kulk a

anonim podpisany przez "mieszkańców Jasła" – co za idiotyczne tłumaczenie. urząd miasta, z panią burmistrz na czele, zamiast wspierać tak wspaniałą imprezę promującą Jasło, w całej Polsce i nie tylko, ZNÓW ośmieszył siebie i nasze miasto. ale już niedługo, wybory się zbliżają.

ann
Gość
ann

masakra….

PiS - ptwory i spółka
Gość
PiS - ptwory i spółka

swot – miernoto to ty żałosby jesteś jak i twoje wypociny a ty Jaślek nie przytakuj bo niedaleko pada jabłko od jabłoni miernoty

Muzyk
Gość
Muzyk

@JASLAK Idź na koncert chóru Soli Deo albo pielgrzymkę do Dębowca. Nie ma takiego czegoś jak "impreza dla każdego", wszyscy lubią co innego. Cała sytuacja jest po prostu żałosna. Organizatorzy sprowadzili zespoły nie tylko z Polski, również z Wielkiej Brytanii i Ameryki, miał być także zespół z Norwegii! Jasło dostało sporą reklamę, gdyż impreza była promowana plakatami w różnych miastach oraz w internecie, na portalach muzycznych. Teraz to tylko "rzal i bul", bo diabły i szatany zrobiły zjazd, żeby sterroryzować moherowych lub plastikowych "porządnych mieszkańców". Czy zostały wyrządzone jakieś szkody? Nie. Większe zniszczenia są po każdym meczu na czarnych, bo… Czytaj więcej »

Ronin
Gość
Ronin

PiS-man – już mówiłem nie wypowiadaj się tu bo trochę zaniżasz pozim Jaślan

JunoReactor
Gość
JunoReactor

Tylko Czarni

USA
Gość
USA

do muzyk,
chłopie ty o takich krajach jak USA,GB, czy Norwegi to możesz tylko pomarzyć.
Całe twoje życie upłynie, a ty nigdy w tych krajach nie będziesz więc nie wypowiwdaj się o tym co jest kulturą w tych krajach.

PiS-man
Gość
PiS-man

Hm… Czyli takie tłumy fanów walą na koncerty, pożal się Boże!, gwiazd, że bez zysku ze sprzedaży piwka imprezka jest deficytowa 😀 To teraz małoletnie biegnijcie na koncert i zamiast piwa kupujcie bilety 😀

Wikary
Gość
Wikary

A w kościołach mają zezwolenia na picie wina?

asd
Gość
asd

stało się tak wielka impreza aż 300 osób na naszych kopaczy przychodzi więcej i nikt nie mamra że nie ma piwa:))

C2h50h
Gość
C2h50h

do adamowski- fajnie, że odkryłeś iż trzy dni temu mieszkaleś jeszcze na drzewie.

Adamowski
Gość
Adamowski

ja pierdziele ,skad ja pochodze?? NIE WIERZE:bigeek::bigeek:

darko
Gość
darko

smieszne by na koncercie rockowym nie kupic piwa smieszna jest ta pani ksiadz ale juz pomalu konczy kariere

dtk
Gość
dtk

Ręce mi opadły…

Close
X