r e k l a m a
Przegląd mediów

Lepsze warunki leczenia w jasielskim szpitalu

W Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle brakuje bloku operacyjnego z prawdziwego zdarzenia i sterylizatorni. Problem ten rozwiąże koncepcja rozbudowy szpitala.

Obecny blok operacyjny w jasielskim szpitalu nie spełnia norm, które będą obowiązywać od 2012 roku. – Tych norm nie spełnia znaczna większość bloków operacyjnych w całej Polsce. Poza blokiem naszą bolączką jest sterylizatornia. Dlatego opracowana została koncepcja rozbudowy szpitala – mówi Szymon Niemiec, zastępca dyrektora ds. medycznych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

W nowym pawilonie mieścić będzie się cztery sale operacyjne, sterylizatornia oraz dwa oddziały szpitalne. Inwestycję wyceniono na 30 mln zł. Oczywiście ani szpitala, ani organu prowadzącego, czyli Starostwa Powiatowego w Jaśle nie stać na sfinansowanie tej inwestycji. – Dlatego będziemy chcieli pozyskać środki finansowe z zewnątrz, np. z programów unijnych. To jest sprawa przyszłościowa. Oczywiście realizacja tak dużego przedsięwzięcia trwałaby kilka lat – zaznacza zastępca dyrektora.

Niezależnie od tego placówka cały czas poprawia warunki lokalowe. Złożony został wniosek o dofinansowanie z RPO dotyczący rozbudowy bloku porodowego z utworzeniem sali do cięć cesarskich. – Obecnie są trzy boksy dla rodzących na trakcie porodowym, natomiast jeżeli pacjentka kwalifikuje się do cięcia cesarskiego jest windą przewożona na główny blok operacyjny. To paranoja. Dlatego powstał projekt utworzenia sal porodowych plus sala do cięć cesarskich z prawdziwego zdarzenia. Staramy się o środki unijne w ramach RPO w kwocie 5 mln złotych – mówi Sz. Niemiec.

Czy jasielski szpital otrzyma środki na rozbudowę bloku porodowego będzie wiadomo pod koniec roku. – Następnie będziemy chcieli przeforsować inwestycję dobudowy pawilonu. To jest sprawa przyszłościowa – stwierdza Sz. Niemiec.

/mm/
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wolfgang
Wolfgang
2024 lat temu

Co mi z tego,i tak ne urodzę…

aga
aga
2024 lat temu

Remont naprawdę by się przydał ,bo obecny trakt porodowy wygląda niezbyt zachęcająco.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x