Przegląd mediów

Lotnisko w Krośnie bez dotacji?

Jest deklaracja współpracy ale to za mało. Unijne pieniądze na modernizacje krośnieńskiego lotniska, przepadną jeśli jego właściciel czyli władze Krosna, nie dogadają się z jego zarządcą czyli Aeroklubem Polskim. Jednoznaczna sytuacja prawna lotniska, to jeden z warunków- przyznania prawie 11 milionów euro. Negocjacje stron wciąż trwają. Włączyli się do nich także podkarpaccy politycy.

Aeroklub Polski zarządza lotniskiem, choć jego właścicielem jest miasto. Władze Krosna chcą za unijne pieniądze zmodernizować to miejsce, ale żeby dostać dotację, muszą mieć do lotniska wszystkie prawa. Miasto chce dokupić grunt tak by można było wydłużyć utwardzony pas startowy. Teren lotniska, który jest zbędny wydzielić i utworzyć na nim strefę inwestycyjną. Na razie Aeroklub poza deklaracjami o współpracy złożył do Urzędy Lotnictwa Cywilnego wniosek o zmianę granic lotniska, ale tylko północnej jego części.

Stanisław Słyś, przew. Rady Miasta Krosna

”Nie ma na razie zgody na teren wschodni gdzie chcemy powiększyć obszar lotniska, a to jest powierzchnia związana z wydłużeniem pasa startowego i teren południowy na obszary inwestycyjne.”

Dziś w Warszawie wybierane są nowe władze Aeroklubu Polskiego. Samorządowcy Krosna liczą na zmiany w zarządzie stowarzyszenia. Posłanka Elżbieta Łukacijewskia jest po wstępnych rozmowach z ministrem infrastruktury. Twierdzi, że możliwa jest taka zmiana przepisów by właściciele lotnisk mogli je rozwijać.

Marek Winiarski
TVP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
alex;DJazzz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jazzz
Gość
Jazzz

LOTNISKO POWINNO BYC! Niestety cecha Polakow "starej daty" (tzn.postkomuna i komuna kaczynska) jest to ze sa Mistrzaniu w burzeniu i klotniach, niestety nie potrafia sie ze soba dogadywac – jak w cywilizowanym swiecie.

;D
Gość
;D

xD c(:

alex
Gość
alex

Niestety Jazzz teraz mamy czasy komuny tuskowej,a ta jest pewnie nawet gorsza jak za PRL u,w każdym razie lody kręca lepsze

Close
X