r e k l a m a
Przegląd mediów

Ma być prościej i szybciej

Od 9 czerwca obowiązują nowe zasady zdawania praktycznego egzaminu na prawo jazdy. Egzamin ma być krótszy. Na przykład kandydat na kierowcę nie musi wskazywać wszystkich elementów wyposażenia samochodu od zbiorników, przez światła po kontrolki, losuje tylko dwa elementy

fot. Paweł Kozioł

Do tej pory egzamin praktyczny z jazdy po mieście trwał 40 minut, teraz zgodnie z nowymi zasadami będzie to 25 minut, ale pod warunkiem, że zostaną w tym czasie wykonane wszystkie zaplanowane manewry np. parkowanie. Egzamin natychmiast zakończy każdy, kto np. na rondzie wjedzie na wysepkę, choć do tej pory kwalifikowano to jedynie jako błąd.

Kolejna zmiana dotyczy prezentacji podstawowych zbiorników i sposobu kontroli poziomu płynów. Teraz zdający nie będzie musiał omawiać wszystkich, ale tylko dwa losowo wybrane elementy. Choć oczywiście i tak zdający musi znać wszystkie, bo nie wiadomo, co wylosuje na egzaminie – zaznacza Jan Stopkowicz, kierownik Ośrodka Szkolenia Kierowców LOK w Jaśle.

Ponadto na placu manewrowym zmieniło się to, że na łuku błędem jest najechanie na linię.

Zgodnie z nowymi przepisami, ci którzy zdają po raz pierwszy będą mieli pierwszeństwo nad tymi, którzy podchodzą do egzaminu po raz kolejny. Zdający po raz drugi i kolejny będą niestety musieli na kolejną próbę czekać dłużej niż miesiąc.

Czy wprowadzone zmiany okażą się lepsze? Czas pokaże. Niedługo sprawdzimy jak wygląda to w praktyce widziane oczami egzaminatorów.

/mm/
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
Ja
2023 lat temu

Od 9 czerwca zdawalność w Krośnie wyniosi 12% przedtem było to 60%, faktycznie łatwiej…

on
on
2023 lat temu

haha….a ja zdałem bezproblemowo. Jest łatweij ;):):)

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x