Przegląd mediów

Ministerialna dotacja dla powiatu jasielskiego

Powiat Jasielski otrzymał z ministerstwa edukacji 5 milionów złotych na remont szkół ponadgimnazjalnych, które ucierpiały w czasie czerwcowej powodzi.

Zespół Szkół nr 3 po powodzi, fot. archiwum Jaslonet.pl

Zniszczenia dotknęły szkoły: „Chemik”, „Budowlankę”, Centrum Kształcenia Praktycznego, Bursę Międzyszkolną, Zespół Szkół w Kołaczycach.

Straty w szkołach wyniosły 7 mln 200 tys. zł. Jedną ze szkół, która najbardziej ucierpiała w trakcie powodzi jest jasielski „Chemik”, gdzie straty oszacowano na 4,5 mln zł. W szkole zalaniu uległa pracownia żywienia. Na czas remontu zajęcia odbywać będą się w pracowni w ZS nr 2 w Jaśle. Lekcje wychowania fizycznego przez dwa miesiące będą prowadzone na zewnątrz budynków.

Zespół Szkół nr 3 po powodzi, fot. archiwum Jaslonet.pl

W poszczególnych placówkach straty wyniosły: Bursa Międzyszkolna 850 tys. zł, ZS nr 3 w Jaśle 4,5 mln zł, Zespół Szkół Budowlanych 1 mln 350 tys., ZSP Kołaczyce 75 tys. zł, Centrum Kształcenia Praktycznego 415 tys. zł.

Dzięki ministerialnej dotacji oraz środkom z ubezpieczenia zostaną one wyremontowane. Na dniach ogłoszone zostaną przetargi na wykonanie remontów. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo dzięki tym środkom uda się wyremontować wszystkie szkoły. Liczymy, że remonty zostaną przeprowadzone sprawnie i w terminie – nie kryje radości Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Zgodnie z prawem pieniądze uzyskane z ministerstwa edukacji powinny być rozliczone do końca roku kalendarzowego.

/mm/
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dawid
dawid
2024 lat temu

I tak rozkradna wszystko!!!!podremontuja troszke zeby bylo cokolwiek zrobione oczywiscie firma remontowa wezmie 2 razy tyle niz normalnie a potem sie beda dzielic

To jest ten
To jest ten
2024 lat temu

Baniak otwiera już basen po zalaniu, a w szkołach dopiero zaczynają remonty? To najlepszy kandydat na burmistrza!!!:yes:

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x