Przegląd mediów

Motocykliści niszczą piękny Beskid Niski

Quadowcy i motocrossowcy rozjeżdżają lasy. Kierowcy quadów i samochodów terenowych rozjeżdżają okolice Jeziora Solińskiego oraz dzikie zakątki Beskidu Niskiego. W ostatnich miesiącach strażnicy leśni z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie nałożyli mandaty karne na osoby naruszające zakaz ruchu pojazdami silnikowymi na terenie lasu.

Motocykliści niszczą piękny Beskid Niski

– W pierwszej połowie roku stwierdzono 371 przypadków nieuprawnionego wjazdu do lasu pojazdami silnikowymi. W 273 przypadkach skończyło się na pouczeniu, natomiast na 98 sprawców, głównie na kierowców quadów i motocykli crossowych, nałożono mandaty karne w wysokości do 500 złotych – mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia RDLP w Krośnie. – Proceder nielegalnego korzystania z lasu nasila się w dni wolne od pracy, dlatego działania patrolowo-prewencyjne prowadzimy głównie w weekendy. Problemem jest jednak rozległość obszaru działania poszczególnych posterunków Straży Leśnej. Dlatego podejmujemy patrole wspólne z Policją.

W ciągu jednego czerwcowego weekendu strażnicy leśni z Nadleśnictwa Rymanów ukarali mandatami dwóch kierowców samochodów terenowych i trzech motocyklistów szarżujących w paśmie Bukowicy. W ostatnią niedzielę lipca strażnicy leśni z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, podczas patrolu w miejscowości Teleśnica nad Zalewem Solińskim, zatrzymali kierowcę motocykla crossowego, który poruszał się drogą leśną i ukarali mandatem. Jego dwaj towarzysze zdołali uciec.

– Na terenie RDLP w okresie wakacyjnym prowadzone są działania mające przeciwdziałać nielegalnym wjazdom pojazdów silnikowymi na tereny leśne. Będą one prowadzone do końca wakacji – informuje Edward Marszałek, rzecznik RDLP w Krośnie.

wz
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
qxmixtape Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mixtape
Gość
mixtape

las powinien być dla wszystkich ! przecież nikt nie wycina drzew..

qx
Gość
qx

jak go zniszczą to nie będzie już dla nikogo

Close
X