r e k l a m a
Przegląd mediów

Nowa komenda policji: Na planach się skończyło.

Jasielska policja miała mieć nową komendę. Na razie jednak na planach się skończyło.

Teren pod budowę już jest, bo miasto przekazało na ten cel 1,5 ha jeszcze w 2006 r. Inwestycja ujęta jest w planie komendy głównej. Wykonano już także niezbędne prace projektowe wraz z kosztorysem inwestorskim.

insp. Jan Zając, z-ca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego w Rzeszowie. (FOT. EWA WAWRO)

Nowa siedziba jasielskiej policji kosztować ma ponad 40 milionów złotych. Podinsp. Robert Woźnik, komendant KPP w Jaśle szukał wsparcia u samorządowców, bo jak twierdzi łatwiej jest przekonać szefów do wyższych kosztów budowy, jeśli jest wsparcie finansowe lokalnych samorządów. Teraz wiadomo już, ze na razie budowa nie ruszy.

– Inwestycja odłożona został w czasie ze względu na oszczędności, jakie wprowadził rząd – wyjaśnia insp. Jan Zając, z-ca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego w Rzeszowie. – Nie rozpoczynamy żadnych nowych zadań inwestycyjnych w województwie podkarpackim – podkreśla Zając. Oprócz Jasła planowana była rozbudowa komendy wojewódzkiej, oraz komendy powiatowej w Łańcucie i w Stalowej Woli.

Ewa Wawro
Nowiny24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lady
lady
2024 lat temu

i tak to własnie w polsce jest

pedros
pedros
2024 lat temu

40 mln na komende?? nie widze tego wszystkiego prędzej niż za 10 lat ;]

PIS
PIS
2024 lat temu

Kolejny Komendant, który przyszedł do Jasła wybudować komendę. No i co – klapa. Kryzys pokonał chęci. Może to i dobrze, że nie będzie budowy komendy, bo przy kosztach 40 mln złotych i przy 37 tyś mieszkańców Jasła, każdy z nas zapłaciłby jako podatnik po 1081 złotych. Panie Komendancie od wybudowania nowej komendy nie będzie wyższej wykrywalności – potrzeba jest jasnych i zdrowych zasad awansów policjantów, traktowania ich jak partnerów -nie należy słuchać plotek – potrzeba być tylko policjantem. Pozdrawiam.

seco
seco
2024 lat temu

…kolejna wizja szklanych domów. Po zalewie w Kątach-Myscowej, po północnej obwodnicy Jasła, po strefie przemysłowej w Warzycach kolejne fiasko pomysłów rządzących i współrządzących regionem jasielskim. Jestem pewna, że przed wyborami te pomysły wrócą po to by po raz kolejny mamić wyborców. Powodzenia jaślanie!!! Wybierajcie tak dalej …

olek
olek
2024 lat temu

Opanuj sie seco jaka to porażka współrzadzących Jasłem i powiatem,a co chcialbys pewnie żeby jako jedyni w Polsce wybudowali z miejskich pieniędzy? Jest to ewidentna porazka ale rządu i włodarzy w ministerstwach i na wysokich szczeblach bo policja to nie miejskie przedsięwziecie.
Chciałeś cudów to je masz

Barak(ale nasz)
Barak(ale nasz)
2024 lat temu

To już rytuał,że Jasło ma plany,ma kosztorysy .Słowem marzenia.Tym razem nawet "cuda" tuskowe nie zjawiły się w Jaśle.Smutne to, i okrutne miejsce wiecznego statysty wylizującego talerz po psie ,pewnie denerwuje,ale tam gdzie brak zgody,tam gdzie polityka jest przed logiką inaczej" być nie będzie",jak mawia klasyk ,ponoć rodem z Jasła-Ferdynand Kiepski.:yes::yes::yes:

Bogna
Bogna
2024 lat temu

A co z pieniędzmi wydanymi na projekt?A jak długo ważny jest taki projekt?Później trzeba będzie wydać pieniądze na nowy.Bo jak by nie patrzył nowa komenda potrzebna jest jak nic innego.W takich warunkach jak obecnie w Komendzie w Jaśle to tak jak za Króla Ćwieczka.

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x