Przegląd mediów

Nowe legitymacje policyjne

Od 1 stycznia 2009 roku, przez najbliższe trzy lata obowiązywać będzie nowy wzór policyjnych legitymacji. Nowe legitymacje są plastikowe, mają wiele zabezpieczeń a swoimi wymiarami przypominają dowód osobisty. Będą się nimi posługiwać wszyscy funkcjonariusze polskiej Policji.

Nowa legitymacja ma formę karty wykonanej, podobnie jak nowe dowody osobiste z wielowarstwowego poliwęglanu. Awers dokumentu ma orientację pionową. Tło tego dokumentu jest beżowo-niebieskie z widocznymi napisami „POLICJA”. Blankiet na całej powierzchni jest pokryty tłoczeniami z napisem „Rzeczpospolita Polska” oraz wytłoczonym godłem państwowym.

Na samej górze umieszczono nazwę województwa, odpowiednią do miejsca pełnienia służby policjanta, z wyjątkiem Komendy Głównej Policji, Komendy Stołecznej Policji, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i pozostałych szkół policyjnych, którym w legitymacjach wpisuje się nazwę właściwej jednostki organizacyjnej. Nazwa ta jest wygrawerowana laserowo w kolorze czarnym.

Poniżej tego napisu z lewej, górnej strony umieszczono wizerunek twarzy policjanta, zaś z prawej godło państwowe i niebieską gwiazdę – symbol formacji policyjnej.

Pod wizerunkiem funkcjonariusza znajdują się jego dane identyfikacyjne, tj. indywidualny NUMER IDENTYFIKACYJNY, IMIĘ, NAZWISKO i STOPIEŃ policyjny, zaś pod znakiem gwiazdy umiejscowiono napis „WAŻNA DO”, poniżej 31.12.2011. Wszystkie te dane są w kolorze czarnym i nanoszone są metoda laserową.

W dolnej części blankietu znajduje się napis POLICJA, wykonany farbą optycznie zmienną. Zmienia on swoją barwę w zależności od kąta patrzenia.

Rewers legitymacji wykonany jest w orientacji poziomej, z beżowo-niebieskim tłem i widocznymi napisami POLICJA. W lewej części tła umieszczono poziomo napis POLICJA w kolorze złotym

W lewej górnej części rewersu umiejscowiono numer legitymacji, zaś w prawej grawerowany jest laserowo wizerunek twarzy funkcjonariusza oraz litery RP.

W dolnej części legitymacji znajduje się obszar produkcyjnego kodu maszynowego.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anty-pies
anty-pies
2024 lat temu

jp

do anty-pies
do anty-pies
2024 lat temu

To w Przysiekach też tak kochacie policje,??

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x