Przegląd mediów

O życiu zadecydowały minuty

Krosno/Jasło. Według biegłego lekarza z Jasła, gdyby pomoc medyczna Stanisławowi Ż. ugodzonemu nożem przez Andrzeja K. przyszła 20 minut później, mężczyzna prawdopodobnie nie przeżyłby.

W ubiegłym tygodniu przed Sądem Okręgowym w Krośnie odbyła się kolejna rozprawa w procesie 36-letniego Andrzeja K. z gminy Frysztak oskarżonego o usiłowanie zabójstwa kolegi z pracy. Do zdarzenia doszło w Wielki Piątek, 2 kwietnia 2010 roku na terenie zakładu masarskiego w Jaśle.

Umierający pacjent

– Pacjent, gdy został przewieziony do szpitala był umierający, jednak dopiero w trakcie badania okazało się, że ma ranę kłutą serca – mówił przed sądem lekarz z jasielskiego szpitala, który podjął decyzję o szybkiej operacji.

Decyzja ta uratowała Stanisławowi Ż. życie. – Gdyby nie było interwencji lekarskiej, w ciągu kilkunastu minut doszłoby do śmierci pacjenta – dodał lekarz.

Powiedział również, że uderzenie nożem musiało być zadane ze znaczną siłą.

Ostre i wąskie ostrze

Zdaniem biegłego lekarza, cios w serce zadany został nożem z ostrym, długim i wąskim ostrzem, takim, jakich używają masarze. Uderzenie było jedno. Nie był jednak w stanie dokładnie stwierdzić w jaki sposób został zadany cios, pod jakim kątem ostrze wchodziło do serca i w jakiej pozycji względem siebie byli oskarżony i poszkodowany w chwili zdarzenia. Sąd, któremu przewodniczy sędzia Wiesław Ruszała (sędzia sprawozdawca – Janusz Szarek), zdecydował, że zostanie powołany biegły, który ma odpowiedzieć na te pytania. Sąd nie wykluczył też przeprowadzenia w tym zakresie eksperymentu procesowego.

/aj/
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
DO KOobserwatordfelekKO..... Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KO.....
Gość
KO.....

gdzie byli rodzice ??

felek
Gość
felek

nie masz ciekawszych komentarzy baranie ,jak masz takie komentarze wypisywac to wogole nie pisz ,wcale to nie jest zabawne.

d
Gość
d

lalalal

obserwator
Gość
obserwator

no proszę! Własnie czytałam komentarze na j4u na temat pracy personelu medycznego…a tego typu przypadek, taki SUKCES ratowników i lekarzy i tego się nie wspomina…. Mówi się że życie ludzkie jest bezcenne, ceńmy równiez tych którzy pomagają!!!

DO KO
Gość
DO KO

A ja się Ciebie pytam co robili w tym czasie rodzice

Close
X