Przegląd mediów

Paraolimpijczyk z Jasła ofiarą złodziei!

Środowisko kolarzy chce pomóc paraolimpijczykowi, któremu przed olimpiadą w Vancouver ukradziono narty. Rowerzyści apelują też do złodzieja, by zwrócił sprzęt niepełnosprawnemu chłopakowi.

Rafał Szumiec (z prawej) podczas mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim…

Rafał Szumiec należy do ścisłej czołówki polskich paraolimpijczyków. Sport uprawia od dziecka, zaczynał od kolarstwa górskiego. Podczas jednego ze zjazdów przeżył poważny wypadek, doznał urazu kręgosłupa. Dramatyczne zdarzenia go nie złamały, zaczął jeździć na jednej narcie. W narciarstwie ma już pierwsze sukcesy – złoty medal mistrzostw Polski. Teraz przygotowuje się do paraolimpiady w Vancouver w 2010 roku. Marzenia Rafała o światowej próbie sił przepadły jednak tydzień temu razem z drogim sprzętem. W samochodzie zaparkowanym przy ul. Legionów Piłsudskiego w Krakowie wybito szybę. Potem ktoś wyciągnął z samochodu sprzęt narciarski razem ze specjalnymi stabilizatorami. Sprzęt należał do Rafała.

Kradzieżą oburzone jest środowisko sportowe. – Jesteśmy wstrząśnięci. Do olimpiady zostało tak niewiele czasu, sprzęt jest Rafałowi w tej chwili bardzo potrzebny do przygotowań – mówi Wojtek, wyczynowy rowerzysta. – Nieraz bywało tak, że Rafał razem z pełnosprawnymi kolarzami jeździł na treningi, na szosę i imponował wszystkim swoimi umiejętnościami. Dlatego jeśli narty się nie znajdą, zrobimy zbiórkę na zakupy dla niego – mówi rowerzysta. Na forum dyskusyjnym maratonów rowerowych Cyklokarpaty.pl zaczęto już rozkręcać akcję zbiórki. Policja obiecała, że zrobi wszystko, by odzyskać skradzione przedmioty. – Sprawdzamy wszystkie punkty, gdzie złodzieje mogli upłynnić towar. Te narty są bardzo charakterystyczne – informuje Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Gazeta.pl

Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów wpadło na pomysł przeprowadzenia zbiórki pieniędzy na zakup nowego sprzętu dla Rafała:

Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
38-200 Jasło
ul. Ceramiczna 3

Bank PKO SA I oddział Jasło
12 1240 2337 1111 0010 1339 5558
z tytułem 'narty dla Rafała’

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jo
jo
2024 lat temu

😀

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x