r e k l a m a
Przegląd mediów

Pasztety z trującymi dioksynami w podkarpackich sklepach

Skażone dioksynami pasztety pojawiły się w sklepach Podkarpacia.

Niektóre partie pasztetów z drobiu produkowane końcem ubiegłego roku przez firmę Profi z Wielkopolski są wycofywane ze sprzedaży. Powodem jest obecność dioksyn znacznie przekraczająca normy.

Jeśli towar nie jest dopuszczony do sprzedaży, obojętnie z jakich powodów, natychmiast go usuwamy ze sklepu – mówi Kazimierz Makulski, prezes jaroslawskiego PSS. (Fot. ROMAN KIJANKA)

Do listy wyprodukowanych 18 października, 12 i 28 listopada doszły pasztety z drobiu z czosnkiem z 2 grudnia. Te produkty nie powinny być sprzedawane. Na działanie dioksyn szczególnie są narażone kobiety w ciąży, matki karmiące i dzieci.
Na tzw. liście dystrybucyjnej pochodzącej od dystrybutorów towaru było 15 sklepów z Jarosławia, do których skażony produkt trafił.

– Po sprawdzeniu okazało się, że pasztety z tej firmy są również w sklepach nie wymienionych w tzw. liście dystrybucyjnej. Na bieżąco informujemy placówki i kontrolujemy sprzedawany towar – informują pracownicy jarosławskiego Sanepidu.
Dokładne wykazy wycofanych produktów można znaleźć na stronach internetowych wojewódzkich i powiatowych stacji sanitarno epidemiologicznych. Mają ją też sklepy spożywcze.

– Nie ma mowy, by taki produkt był u nas sprzedawany. Inspekcja sanitarna informuje nas na bieżąco i towar natychmiast wycofujemy – mówi Kazimierz Makulski, prezes PSS Społem w Jarosławiu.

Roman Kijanka
Nowiny24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ale jajabyły pracownik zakładów mięsnqwerty Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
qwerty
Gość
qwerty

he he wczoraj taki jadłem

były pracownik zakładów mięsn
Gość
były pracownik zakładów mięsn

wcale się nie dziwcie gdy dyrektor jasielskiego sanepidu jest dobry w pisaniu nieprawdy na dokumentach

ale jaja
Gość
ale jaja

😮

Close
X