Przegląd mediów

Pasztety z trującymi dioksynami w podkarpackich sklepach

Skażone dioksynami pasztety pojawiły się w sklepach Podkarpacia.

Niektóre partie pasztetów z drobiu produkowane końcem ubiegłego roku przez firmę Profi z Wielkopolski są wycofywane ze sprzedaży. Powodem jest obecność dioksyn znacznie przekraczająca normy.

Jeśli towar nie jest dopuszczony do sprzedaży, obojętnie z jakich powodów, natychmiast go usuwamy ze sklepu – mówi Kazimierz Makulski, prezes jaroslawskiego PSS. (Fot. ROMAN KIJANKA)

Do listy wyprodukowanych 18 października, 12 i 28 listopada doszły pasztety z drobiu z czosnkiem z 2 grudnia. Te produkty nie powinny być sprzedawane. Na działanie dioksyn szczególnie są narażone kobiety w ciąży, matki karmiące i dzieci.
Na tzw. liście dystrybucyjnej pochodzącej od dystrybutorów towaru było 15 sklepów z Jarosławia, do których skażony produkt trafił.

– Po sprawdzeniu okazało się, że pasztety z tej firmy są również w sklepach nie wymienionych w tzw. liście dystrybucyjnej. Na bieżąco informujemy placówki i kontrolujemy sprzedawany towar – informują pracownicy jarosławskiego Sanepidu.
Dokładne wykazy wycofanych produktów można znaleźć na stronach internetowych wojewódzkich i powiatowych stacji sanitarno epidemiologicznych. Mają ją też sklepy spożywcze.

– Nie ma mowy, by taki produkt był u nas sprzedawany. Inspekcja sanitarna informuje nas na bieżąco i towar natychmiast wycofujemy – mówi Kazimierz Makulski, prezes PSS Społem w Jarosławiu.

Roman Kijanka
Nowiny24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
qwerty
qwerty
2023 lat temu

he he wczoraj taki jadłem

były pracownik zakładów mięsn
były pracownik zakładów mięsn
2023 lat temu

wcale się nie dziwcie gdy dyrektor jasielskiego sanepidu jest dobry w pisaniu nieprawdy na dokumentach

ale jaja
ale jaja
2023 lat temu

😮

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x