Przegląd mediów

Poczekalnia PKS czynna tylko do 18

Jasło. Nasza Czytelniczka przeżyła nie małe zdziwienie na dworcu PKS w Jaśle. – Z czymś podobnym się nie spotkałam, choć od wielu lat podróżuję i korzystam z komunikacji publicznej, aż dopiero na dworcu PKS w Jaśle. Otóż poczekalnia czynna jest tylko do godziny 18.00 – żaliła się nasza Czytelniczka. Co zrobić gdy na następny autobus trzeba czekać np. dwie godziny?

Dworzec PKS Jasło (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)

Zgłaszająca problem zastanawiała się, co w ta kim razie mają zrobić w zimie podróżni, którzy przesiadają się w Jaśle na inny autobus i muszą czekać często godzinę czy dwie. – Pozostaje chyba jedynie w takim razie szukać w obcym mieście lokalu, żeby się ogrzać, bo chyba nikomu nie uśmiecha się czekać na dworcu i marznąć – stwierdza nasza Czytelniczka.

Mało klientów o tej porze

Jak wyjaśnia prezes zarządu PKS w Jaśle Piotr Wygoda: – Poczekalnia jest czynna do 18.00, ponieważ klientów o tej porze jest bardzo mało, są to pojedyncze osoby. Ponadto budynek, w którym znajdują się kasy, informacja dworcowa i przestronna poczekalnia, jest obiektem nowym. Dlatego musielibyśmy zatrudnić osobę do ochrony budynku, a na to spółki nie stać. Tym bardziej, że było już wiele prób włamania do budynku, a jeżeli nie byłby on pilnowany, to wyglądałby niedługo jak inne dworce. – Staramy się, aby dworzec był w dobrym stanie, nie odstraszał naszych klientów. Jednak muszę zaznaczyć, że nasza konkurencja nie ma dworców i wtedy to nie stanowi żadnego problemu dla klientów – dodaje prezes PKS Jasło.

/mm/
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piter
Piter
2024 lat temu

Śmieszne tłumaczenie prezesa ."konkurencjanie ma dworców " no cóz pan prezes zapomniał ze PKS istnieje od kilkunastu ładnych lat i działa nie od wczoraj , a koncurencja- ale nie ma co sie ogladac nakonkurencje tylko samemu robic cos wiecej niz inni .Po co w takim razie była budowa tej poczekalni ? Wyglada na to ze tylko na pokaz ,po 18 mozna poczekalnie ogladac i kożystac juz z drugiej stronie .:lol:

abcde
abcde
2024 lat temu

mialo byc wszystko jak w uni chyba sie tego nie doczekamy

are
are
2024 lat temu

zamknąć
zafoliować
nie używać
będzie zawsze nowe po wieki wieków 😆

Ronin
Ronin
2024 lat temu

x drugiej strony jest restauracja TOSCANIA bardzo dobra pizza oraz kuchnia miło można przeczekać 2 godzinki 😀 przezesz PKSu powinien wystąpić do właściciela Toscani aby pozwoił mu zrobić bezpośrednie wejście z przystnaku (dworca) a nie bokami

leoś
leoś
2024 lat temu

Postawić namioty wojskowe z grochówą,to od razu będzie superosko:lol:

ixi
ixi
2024 lat temu

a pozniej relikty komuny: PKS, PKP dziwia sie ze nie maja klientow – z takim podejsciem to dawno ich ludzie w dupe kopneli – niestety sa tacy ktorzy nie maja wyjscia i musza byc na ich lasce-nielasce.

ixi
ixi
2024 lat temu

:confused::lol::

ixi
ixi
2024 lat temu

Ja to JA a nie ty:yes:

bywalecpks
bywalecpks
2024 lat temu

tak samo rano…dopiero od 6 rano otwieraja a ludzie juz od 5 nieraz stercza..stara byla brzydka ale przynajmnie BYŁA!!! opamietajcie sie zarzadcy!! tylko pesele zbieracie bog wie po co od podroznych a w zamian smierdzace autobusy sprzed pol wieku!

czarna owieczka
czarna owieczka
2024 lat temu

Każdy wydatek,także na poczekalnię,wpływa na cenę biletów.Aby skutecznie konkurować,cena musi być niska.Podejrzewam,że PKS wkrótce zmądrzeje i cały budynek wydzierżawi pod sklepy,jak to już w części się stało(sklep elektryczny,przychodnia dentystyczna).Do prowadzenia komunikacji,co widać na przykładzie ZMKSu, ER-BUSa,Hesty itp. nawet dworca nie potrzeba a co dopiero poczekalni.Na takie "ozdoby" stać co najwyżej bogatsze miasta.

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x