Przegląd mediów

Pomoc dla rodziny

Dwadzieścia rodzin wzięło udział w projekcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej „Pamiętaj – dajesz przykład”. Projekt był skierowany do rodzin z problemami opiekuńczo – wychowawczymi, które są klientami jasielskiego MOPS, a także do mieszkańców miasta, którzy chcieli skorzystać z punktu poradnictwa specjalistycznego.

Pomoc dla rodziny(kliknij aby powiększyć)

Rodziny brały udział w zajęciach warsztatowych z podniesienia kompetencji opiekuńczo-wychowawczych oraz gospodarowania budżetem i w ramach grup wsparcia były zorganizowane trzy spotkania ze specjalistami. Ponadto do rodzin przychodzili asystenci, którzy pomagali rodzinom w rozwiązywaniu ich problemów życia rodzinnego, bytowych, w poprawie relacji między członkami rodzin, w organizowaniu czasu wolnego, gospodarstwa domowego.

– Początki były trudne. Nie jest prosto obcej osobie wejść w rodzinę, nikt nie jest ufny od razu, zwłaszcza jeśli chodzi o pokazanie swoich problemów. Pierwszy miesiąc był na zapoznanie się, zawiązanie zaufania, więzi. Tak naprawdę w drugim miesiącu pracy zaczęły wychodzić wszelkie problemy, zaczęły te osoby się otwierać i mówić o nich – mówi Kamila Wędrychowicz, asystent rodziny.

M.Miśkiewicz
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x