Przegląd mediów

Przez internet zarejestrują się do przychodni

Najprawdopodobniej już 1 stycznia 2010 roku ruszy nowatorski program, w ramach którego pacjenci będą mogli przez internet zapisać się do lekarza. Chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu zgłosiło wiele szpitali powiatowych i wojewódzkich, w tym Szpital Specjalistyczny w Jaśle. Program nosi nazwę „Podkarpacki System Informacji Medycznej”.

fot. P. Bławicki

– Stosowny wniosek złożyliśmy w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie. Wiadomo, że szpitale, które chcą uczestniczyć w tym programie, zostały wstępnie wpisane na listę indykatywną Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013.

Na razie odbywają się tak zwane konsultacje społeczne, które potrwają 3-4 tygodnie. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, to wówczas będziemy zobligowani do sporządzenia dokumentacji – mówi Beata Trzop, zastępca dyrektora do spraw administracyjno-ekonomicznych w szpitalu w Jaśle.

– Chodzi przede wszystkim o stworzenie nowoczesnej paltformy e-pacjent. Dzięki takiemu rozwiązaniu ludzie zyskają możliwość rejestrowania się za pośrednictwem internetu do określonego specjalisty przyjmującego w szpitalu czy np. w przychodni – wyjaśnia Beata Trzop, dodając, iż to przedsięwzięcie dotyczy także w pewnym stopniu teleradiologii. W związku z realizacją zadania szpital zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie. Pracowników placówki czekają także szkolenia.

– Przedsięwzięcie pochłonie 3 miliony złotych, w tym 85 procent stanowią środki z Unii Europejskiej, a 15 proc. to wkład własny szpitala. Liczymy, że organ założycielski (powiat jasielski) będzie partycypował w kosztach. Mamy zarezerwowane 50 tys. zł na ten cel – dodaje.

Wioletta Zuzak
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kolo
kolo
2024 lat temu

super bardzo ……………

dragoness
dragoness
2024 lat temu

uwierzę, jak się zarejestruję…

...
...
2024 lat temu

ciekawe jaki szybki będzie przesył danych bo jak od 7 rano jest rejestracja telefoniczna to dziesięć minut później już nie ma miejsc

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x