r e k l a m a
Przegląd mediów

Przez internet zarejestrują się do przychodni

Najprawdopodobniej już 1 stycznia 2010 roku ruszy nowatorski program, w ramach którego pacjenci będą mogli przez internet zapisać się do lekarza. Chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu zgłosiło wiele szpitali powiatowych i wojewódzkich, w tym Szpital Specjalistyczny w Jaśle. Program nosi nazwę „Podkarpacki System Informacji Medycznej”.

fot. P. Bławicki

– Stosowny wniosek złożyliśmy w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie. Wiadomo, że szpitale, które chcą uczestniczyć w tym programie, zostały wstępnie wpisane na listę indykatywną Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013.

Na razie odbywają się tak zwane konsultacje społeczne, które potrwają 3-4 tygodnie. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, to wówczas będziemy zobligowani do sporządzenia dokumentacji – mówi Beata Trzop, zastępca dyrektora do spraw administracyjno-ekonomicznych w szpitalu w Jaśle.

– Chodzi przede wszystkim o stworzenie nowoczesnej paltformy e-pacjent. Dzięki takiemu rozwiązaniu ludzie zyskają możliwość rejestrowania się za pośrednictwem internetu do określonego specjalisty przyjmującego w szpitalu czy np. w przychodni – wyjaśnia Beata Trzop, dodając, iż to przedsięwzięcie dotyczy także w pewnym stopniu teleradiologii. W związku z realizacją zadania szpital zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie. Pracowników placówki czekają także szkolenia.

– Przedsięwzięcie pochłonie 3 miliony złotych, w tym 85 procent stanowią środki z Unii Europejskiej, a 15 proc. to wkład własny szpitala. Liczymy, że organ założycielski (powiat jasielski) będzie partycypował w kosztach. Mamy zarezerwowane 50 tys. zł na ten cel – dodaje.

Wioletta Zuzak
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
...dragonesskolo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kolo
Gość
kolo

super bardzo ……………

dragoness
Gość
dragoness

uwierzę, jak się zarejestruję…

...
Gość
...

ciekawe jaki szybki będzie przesył danych bo jak od 7 rano jest rejestracja telefoniczna to dziesięć minut później już nie ma miejsc

Close
X