Przegląd mediów

Przy szpitalu nadal brakuje miejsc parkingowych!

– Tak dłużej być nie może – mówią mieszkańcy miasta.

– To skandal, że przy szpitalu, czyli jednej z najważniejszych placówek w mieście, jest problem z zaparkowaniem auta – bulwersuje się pan Paweł K., nasz czytelnik z Jasła (nazwisko do wiadomości redakcji). – Co roku przybywa samochodów, a miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo. Czy władze jasielskiego szpitala wreszcie rozwiążą ten problem?

Sprawdziliśmy ten sygnał. Faktycznie, przy Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle znajduje się niewielki parking.

Parking powinien być dwukrotnie większy

– Na tym parkingu panuje straszna ciasnota, ciężko znaleźć wolne miejsce, aby swobodnie zaparkować tutaj samochód. Żeby było dobrze, to powinno powstać co najmniej dwukrotnie więcej miejsc parkingowych – szacuje pan Paweł.

– Teraz, niestety, jest tak, że ci, dla których nie ma wolnego miejsca do zaparkowania auta na przyszpitalnym parkingu, muszą szukać go na osiedlu znajdującym się nieopodal szpitala.

Obiecali zająć się tą sprawą

– Wiemy, że miejsc parkingowych wokół szpitala jest za mało. Niestety, placówka ta znajduje się na terenie parku. Drzew nie można tutaj ścinać; każde z nich jest bowiem naniesione na mapę i kontrolę nad nimi sprawuje wojewódzki konserwator zabytków – tłumaczy Zbigniew Betlej, dyrektor szpitala.

– Początkowo planowaliśmy, aby zrobić parking przy przyszpitalnej sekcji transportu, jednak ze względu na zbyt wysokie koszty takiego rozwiązania po prostu zrezygnowaliśmy z niego. W tym roku chcemy zgłosić projekt konserwacji parkowego drzewostanu do Wojewódzkiego lub Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz starać się o utworzenie dodatkowych miejsc parkingowych przy szpitalu.

Wioletta Zuzak
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jks
jks
2023 lat temu

ale zlotego trzeba dac:upset:

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x