Przegląd mediów

Razem poszukajmy dziur w drogach

Kończąca się zima to dla kierowców sygnał: uwaga na dziury! Jasielscy samorządowy już się za nie zabrali.

Wczoraj rano na ulicach Jasła pojawiła się ekipa robotników łatająca pozimowe dziury w asfalcie. To pracownicy Przedsiębiorstwa Robót Drogowo Mostowych w Jaśle. W najbliższych dniach wyleją na miejskie dziury w drogach 4,5 tony asfaltu. Gdzie?

– My jesteśmy tylko wykonawcą, Urząd Miasta wskazuje nam, które braki w asfalcie mamy uzupełnić – mówi Andrzej Ziaja z firmy remontującej drogi w mieście.

fot. Marek Dybaś

Dobrego asfaltu jeszcze nie robią

– O tej porze roku dziury można łatać tylko doraźnie asfaltem na zimno lub tzw. lanym – wyjaśnia Lesław Tuchowski, inspektor robót budowlanych w UMJ. -Zakłady produkujące masę asfaltową ruszają bowiem z produkcją dopiero w maju.

W pierwszej kolejności łatane są dziury na ulicach: Rynek, Szkolnej, Baczyńskiego, Grunwaldzkiej, Kościuszki, koło mostu na Kazimierza Wielkiego i Na Kotlinę. Najwięcej dziur w asfalcie jest na Towarowej i Przemysłowej.

– Cały czas zabezpieczaliśmy ubytki w asfalcie na bieżąco, m.in. w Rynku i na Kościuszki – podkreśla Tuchowski. – Z większymi akcjami musieliśmy czekać na koniec zimy – dodaje.

W tym roku władze miasta na bieżące remonty dróg w Jaśle zaplanowały 546 tys. zł., w ubiegłym z kasy miejskiej wydano na ten cel 450 tys. zł.

Szukamy dziur

Zachęcamy naszych Czytelników i Internautów do nadsyłania opisanych zdjęć i do zgłaszania nam dziur w asfalcie, które należy załatać. Będziemy się bacznie przyglądnąć temu, jak samorządowy i drogowcy radzą sobie z problemem.

Na zgłoszenia czekamy pod adresem: e.wawro@nowiny24.pl lub online@nowiny24.pl. Nadesłane zdjęcia opublikujemy w wydaniu papierowym i w internecie na www.nowiny24.pl.

We wtorek, 10 marca, poradnik: jak starać się o odszkodowanie za uszkodzony samochód na dziurze w drodze.

Ewa Wawro
Nowiny24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
on26
on26
2024 lat temu

w gamracie koło pomnika jest dziura na dziurze! niech sie ktos tym zajmie

Renato
Renato
2024 lat temu

droga z Jasła do Rostok jest w bardzo złym stanie.

mieszkanka
mieszkanka
2024 lat temu

w Jaśle na ulicy Jagiełły koło panoramy jest to samo – dziury…

mm
mm
2024 lat temu

Droga z Jasła przez Sobniów, do Wolicy, Czeluśnicy jest w opłakanym stanie!

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x