Przegląd mediów

Rumuni handlowali w Warzycach podrobionymi pilarkami

Dwaj obywatele Rumunii oferowali do sprzedaży pilarki spalinowe z podrobionymi oznaczeniami znanych firm. Urządzenia miały podejrzanie niską cenę.

Wczoraj po południu jasielskiej policji zgłoszono, że cudzoziemcy oferującą do sprzedaży pilarki spalinowe znanych marek, po podejrzanie niskiej cenie.

(Archiwum Policji)

Policjanci przejeżdżając przez miejscowość Warzyce, w pobliżu sklepu, dostrzegli kilku mężczyzn stojących przy audi. Samochód miał angielskie tablice rejestracyjne. Funkcjonariusze domyślili się, że odbywa się tam prezentacja urządzeń. Na ich widok, dwaj mężczyźni o ciemnej karnacji, pospiesznie ukrywali we wnętrzu samochodu piłę motorową.

Podczas kontroli okazało się, że dwaj obywatele Rumunii, w wieku 25 i 33 lat mają w samochodzie dziesięć pilarek. Urządzenia były oklejone nazwami znanych marek. Ich wygląd jednak nie budził wątpliwości. Oznaczenia firmowe były podrobione. Żadna z pił nie miała oryginalnego opakowania, instrukcji obsługi czy kart gwarancyjnych. Mimo tego, mężczyźni zaprzeczali, aby próbowali sprzedać te urządzenia. Obaj cudzoziemcy zostali zatrzymani.

Policjanci z Jasła skontaktowali się z przedstawicielami producentów pilarek, którzy złożyli wnioski o ściganie. Dziś, obaj mężczyźni usłyszą zarzuty. Za wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Ewa Wawro, KWP
Nowiny24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
EUropejczyk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
EUropejczyk
Gość
EUropejczyk

dalej zachowujcie sie jak JELENIE i napychajcie kase swoloczy z rosji, ukrainy czy innej rumunii…

EUropejczyk
Gość
EUropejczyk

dalej zachowujcie sie jak JELENIE i napychajcie kase swoloczy z rosji, ukrainy czy innej rumunii…

Close
X