r e k l a m a
Przegląd mediów

Rzeszów da pieniądze na remont lini kolejowej Rzeszów-Jasło

Radni PiS: Dołóżmy się do remontu linii kolejowej do Jasła.

Grupa radnych miejskich PiS chce, by Rzeszów zaangażował się w modernizację linii kolejowej nr 106 z Rzeszowa do Jasła. Złożyli w tej sprawie projekt uchwały, który trafi na dzisiejszą sesję rady.

Chodzi wyrażenie woli udziału w wartym blisko 200 mln zł projekcie rewitalizacji linii planowanym przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe. Większość pieniędzy – 85 proc. to środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostałe mają pochodzić z budżetu PLK oraz wkładu samorządów. Zamiar udziału w projekcie zgłosiły już powiat rzeszowski, strzyżowski i jasielski oraz gminy Boguchwała, Czudec, Frysztak, Wiśniowa, Wojaszówka, Strzyżów i Jasło.

Kupujemy szynobusy, więc wyremontujmy tory

Linia ta biegnie przez Rzeszów, więc udział naszego miasta jest naturalny – mówi radny Jacek Kiczek, inicjator uchwały. – Zwłaszcza, że Rzeszów zamierza realizować program zintegrowanego transportu miejskiego. Zakłada on przecież zakup szynobusów, które mają kursować właśnie po tej linii do Boguchwały. Można więc połączyć oba tematy.

Według Kiczka nic nie stoi na przeszkodzie, by miasto partycypowało w modernizacji linii kolejowej, nawet odcinków poza granicami Rzeszowa. Na razie nie wiadomo ile wyniósłby udział budżetu miasta w inwestycji. – To uchwała intencyjna, która jeszcze nie rodzi skutków finansowych – dodaje radny. Projekt jednogłośnie poparli radni z Komisji Gospodarki Przestrzennej.

Krzysztof Kuchta
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
zdeterminowanyoo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
oo
Gość
oo

wolałbym żeby za te pieniądze wyremontowali drogę Jasło-Rzeszów ale dobre i to!

zdeterminowany
Gość
zdeterminowany

w koncu, jestesmy w UE po to wam Unia daje wlasnie te pieniadze zeby kazdy mogl swobodnie i godnie podrozowac!

Close
X