Przegląd mediów

Są pieniądze na remonty dróg w powiecie jasielskim

Powiat dostał prawie 10 milionów złotych na remont dróg z Regionalnego Programu Operacyjnego i z tzw. powodziówek.

Odcinki dróg Jareniówka – Jabłonica i Kołaczyce – Lubla będą remontowane. Koszt to ponad 14 mln zł. Powiat otrzymał prawie 10 mln zł z Unii Europejskiej, po milionie dołożą gminy i powiat.

Są też pieniądze na remont drogi Jasło – Zręcin, która stanowi część ul. Floriańskiej w Jaśle.

Z tzw. powodziówek zostaną wyremontowane odcinki dróg: Trzcinica – Osobnica – Cieklin – Dobrynia, Bieździadka – Gorajowice, Świecany – Czermna, Glinik Nowy – Glinik Polski, Nowy żmigród – Makowiska, Zawadka Osiecka – Dobrynia, Tarnowiec – Wrocanka, Chrząstówka – Przybówka i droga przez Nawsie Kołaczyckie.

Powiat jasielski wraz z krośnieńskim i Krajem Preszowskim na Słowacji złożył też wniosek na przebudowę drogi Toki – Krosno i Ożenna – Nizna Polanka na Słowacji. Trwają także prace nad dokumentacją drogi Jasło – Folusz. Dokończona zostanie budowa mostu na rzece Kłopotnica w Pielgrzymce. Przebudowany będzie most w Błażkowej.

Marek Dybaś
Nowiny24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sk
sk
2024 lat temu

a czy graniczną i floriańską ktoś w końcu raczy się zająć? czy moze dopiero wowczass gdy sie proboszcz na sobniowie zmieni, bo to jest chyba główny powód braku remontu tych ulic…

Artur Barubar
Artur Barubar
2024 lat temu

A Mickiewicza się ktoś zainteresuje? Ulica jest zdewastowana, jak można dopuścić do takiego stanu nawierzchnię. Ciekawe czy Pani Burmistrz się wogóle ineteresuje tą drogą która codziennie do pracy przemierza. Powinna się Pani wstydzić. A Panowie Pawluś, Topolski i Pani Motkowicz to wogóle zdają sobie sprawę ze stanu nawierzchni na jednej z najdłuższych ulic w Jaśle? Wstyd na cały Powiat ! Jak Wy rządzicie ludzie?

Graniczna
Graniczna
2024 lat temu

REMONT GRANICZNEJ NA PIERWSZYM MIEJSCU POWINIEN STAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:upset:

nemrod
nemrod
2024 lat temu

Jeśli remont będzie wykonywać Rejon Dróg z Jasła to współczuję oni mogą robić tylko ścieżki na cmentażach :lol::lol::lol::lol:

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x