Przegląd mediów

Samorządy dostały promesy na usuwanie skutków powodzi

Promesy w wysokości ponad 13,5 mln zł przekazał w środę w Rzeszowie samorządom z Podkarpacia wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna.

fot. AFP

Promesy przeznaczone są na usuwanie skutków powodzi, jakie wystąpiły w regionie w marcu i kwietniu tego roku. W sumie pieniądze otrzymało 46 samorządów; przeznaczone one będą głównie na odbudowę zniszczonej przez powódź infrastruktury drogowej.

Schetyna podkreślał, że rząd przeznaczył tyle pieniędzy ile mógł. – Więcej nie możemy przekazać. Staramy się przede wszystkim naprawiać to, co zostało zniszczone w infrastrukturze. Rozdając promesy, zdaję sobie sprawę, że musimy także myśleć o tym, aby zapobiegać stratom i rozmawiać na ten temat z samorządami? – dodał.

 Łączną sumę strat, jakie wyrządziła powódź w marcu i kwietniu, oszacowano na ponad 40,5 mln zł. Bezpośrednio po powodzi wypłacono rodzinom, które ucierpiały wskutek żywiołu, zasiłki celowe w wysokości ponad 182 tys. zł.

W roku bieżącym, oprócz promes wręczonych w środę, samorządy Podkarpacia otrzymały już ponad 40 mln zł na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych z lat 2004 – 2008.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x