r e k l a m a
Przegląd mediów

Szkolna przechowalnia

W tym roku po raz pierwszy nie będzie obowiązkowej służby wojskowej. Czy wpłynie to na zainteresowanie szkołami policealnymi, które były dla wielu młodych ludzi ucieczką od służby?

Otóż nie. Nie wpłynie ze względu na to, jakie przygotowanie dają takie szkoły policealne. – Uważam, że za wcześnie o tym mówić. Osobami chętnymi do uczęszczania do szkół policealnych są absolwenci szkół średnich a oni mają jeszcze czas na dokonanie wyboru. Szkoły policealne są bardzo potrzebne, ponieważ uczą konkretnego zawodu. Dzięki temu możliwe, że łatwiej znajdzie się określoną zawodem pracę – powiedział Andrzej Bajorski z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

To nie przechowalnia!

Rynek pracy jest ograniczony, oferty konkretne, dlatego istnieje potrzeba ukierunkowania zawodowego.

Prowadzę Medyczną Szkołę Policealną w Rzeszowie. Mam bardzo wielu chętnych, a na niektóre kierunki nie byliśmy w stanie przyjąć wszystkich zainteresowanych. Rozwijamy i podnosimy jakość kształcenia zgodnie z aktualnymi potrzebami rynku pracy. Dajemy konkretne przygotowanie zawodowe i to takie, które jest społecznie uznawane. Nie sądzę, abyśmy odczuli zniesienie obowiązkowej służby wojskowej w jakikolwiek sposób. Nie zapominajmy, że do takich szkół chętnie zgłaszają się dziewczęta, których wcześniej to nie obowiązywało – powiedziała Grażyna Ferenc-Szczygieł, dyrektor Medycznej Szkoły Policealnej w Rzeszowie.

Beata Pacosz
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X