r e k l a m a
Przegląd mediów

Szukamy świętych Mikołajów

PODKARPACIE. Potrzebni są wolontariusze akcji „Szlachetna Paczka”

Aż 270 ubogich rodzin z naszego regionu zostało obdarowanych w ubiegłym roku świątecznymi paczkami. Do potrzebujących dotarli wolontariusze. W tym roku akcja rusza ponownie. – Szukamy osób odpowiedzialnych i pełnoletnich, którzy pomogą wręczyć paczki od darczyńców – mówi Katarzyna Brodzińska, koordynator na Podkarpaciu.

„Szlachetna Paczka” polega na tym, że prywatni darczyńcy realizują potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojej okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami wyszukują rodziny dotknięte biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje.

– Około 20 listopada powstanie anonimowa baza potrzebujących, z której darczyńca wybiera konkretną rodzinę i przygotowuje dla niej paczkę. – wyjaśnia Katarzyna Brodzińska.

Namów przyjaciół i zrób paczkę

Paczkę może przygotować każdy: klasa szkolna, grupa studentów jednego roku, grupa znajomych, koledzy z pracy czy pojedyncze osoby. Na to, że prezent okaże się nietrafiony, nie ma szans. Darczyńcy otrzymują bowiem droga mailową listę rzeczy, których dana rodzina potrzebuje.

W dniach 11 – 13 grudnia paczki trafią do magazynów, zaś tuż przed świętami wolontariusze przekażą je rodzinom.

– Wolontariusz spisuje wrażenia i emocje, jakie towarzyszyły otrzymaniu i rozpakowaniu prezentu, po czym przesyła relację darczyńcy – dodaje Brodzińska. – Akcja jest anonimowa, ale mieliśmy takie przypadki, że darczyńcy tak z zżyli się z rodziną, że pomagali przez cały rok.

Tu potrzebni są wolontariusze

Bircza, Zaleszany, Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Sokołów Małopolski, Jasło, Jarosław, Rzeszów, Przyszów, Raniżów, Jeżowe, Mielec, Kolbuszowa, Brzozów/Domaradz, Przemyśl. Osoby, które są zainteresowane wolontariatem, a także darczyńcy, proszone są o kontakt mailowy: podkarpacie@wiosna.org.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Katarzyna Grzebyk
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dziecko
dziecko
2024 lat temu

Moze by tak radny Czeluśniak-co??? Ma gość parcie na szkło,fotki.Ale dla niepoznaki niech jedzie np Jeżowe dzieci radować???:mad:

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x