r e k l a m a
Przegląd mediów

Tędy nie da się chodzić!

Mieszkańcy osiedla Sobniów doczekali się w końcu remontu ulicy Floriańskiej. Bardzo się z tego cieszą. Jednak mieszkańcy ubolewają nad brakiem poboczy, które gdzie niegdzie już się osuwają. To zagraża bezpieczeństwu pieszych.

– Chodników nie było w projekcie – tłumaczy Adam Pawluś

Poboczy brakuje na odcinku drogi od skrzyżowania z ulicą Sobniowską do granicy miasta z miejscowością Wolica.

– Bardzo cieszymy się z remontu drogi powiatowej – ulicy Floriańskiej, na który czekaliśmy bardzo długo, bo kilkanaście lat. Do małego ronda na osiedlu droga jest super, są chodniki. Jednak jest problem na odcinku w stronę Wolicy, gdzie tych poboczy praktycznie nie ma – mówi Elżbieta Bernal, przewodnicząca zarządu osiedla Sobniów.

Ludzie boją się tędy chodzić

Podczas prac wykopano głębokie rowy i przez to pobocza są bardzo wąskie. Ludzie boją się tędy chodzić. Nie sposób bezpiecznie przejść, tym bardziej, że ruch na tym odcinku drogi jest duży. – Do tego pobocza usuwają się. Tym bardziej, że przecież tędy jeżdżą samochody ciężarowe na przeładunek śmieci na wysypisko. One najeżdżają na pobocze i przez to brzegi rowów sukcesywnie osuwają się. Nie ma tędy jak przejść. Mieszkańcy boją się, że samochód może ich potrącić – podkreśla E. Bernal. – Nie mówiąc o przystanku. Zresztą co to za przystanek, słupek w rowie, nie ma zatoczki, tylko kawałek pobocza. Jak tu można bezpiecznie wsiadać czy wysiadać z autobusu? – mówi przewodnicząca wskazując na przystanek.

(…)

Szczegóły w Nowym Podkarpaciu na stronie 7.
/mm/

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
XYZmieszkaniec;/leś@jasłoPraktyk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Praktyk
Gość
Praktyk

Niech nie chodzą,a jeżdzą lub fruwają.Bydzie po kłopocie.Trzecie wyjście-siedżcie w domu,bo i tak roboty nie ma,więc po cholerę się to włóczyć.Szanujmy drogi,co sobie nasadziła władza,i nie depczmy,nie rujnujmy poboczy…Zakupy zamawiajmy przez internet lub żrejmy to co urosnie u płota.Oto rady,ktore może dać byle jaki idiota…Słowem- droga jest,tyle,że dla kota:lol::lol::lol:

leś@jasło
Gość
leś@jasło

"Chodników nie było w projekcie"-cyt.Pawlusia.
Kto zlecił projekt i zaakceptował?Rada Miejska,
Powiatowa,sami dyletanci(I*Sory,kilku jest
myślących,nauczyciel nie menager…:no::uhoh:

;/
Gość
;/

idz kur** pajacu sie pierd**** z ul. koralewskiego 10kg młotem w łep! to jest osiedle tumanie i czesc miasta

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Brawo Pani radna tylko mam pytanie, gdzie kostka która została zdemontowana z ul.Floriańskiej.Czy Pawluś i spółka nie mogli doprojektować tego chodnika lepiej było po kolesiowsku podzielic się używaną kostkom niż dokonczyć chodnik na Floriańskiej.

XYZ
Gość
XYZ

Dlaczego Pani radna teraz sie obudziła ze nie ma chodnika.Będac radnym z tego osiedla powinna sie zainteresowac /sprawdzic projekt przed wykonaniem drogi ale co lepiej teraz tylko krytykowac.
A tak na marginesie to chodnik powinnie byc co za inzynier ten remont planował i kto ten projekt zatwierdził ?

Close
X