r e k l a m a
Przegląd mediów

To zasługa poprzedników

W naszej redakcji dyżurował wczoraj Leszek Zduński, wiceburmistrz Jasła. Czekając na telefony Czytelników, wspólnie ocenialiśmy naszą akcję.

Takie podsumowanie w połowie kadencji to dobry pomysł – twierdzi L. Zduński. – Mieszkańcom należy się taka informacja.

Zduński wiceburmistrzem jest od lutego. Jak twierdzi, ze swoich obietnic wywiązuje się bardzo dobrze. W ciągu 9 miesięcy urzędowania załatwił ok. 400 tys. zł na inwestycje sportowe i szkolnictwo. Chwali się też sukcesami w oświacie. – Zastałem trudną sytuację (wcześniejsze utworzenie 2 nowych gimnazjów przy spadającej liczbie uczniów – dop. red.) i uważam, że wybrnąłem z tego bardzo dobrze, tworząc tyle oddziałów w szkołach, by mogły sprawnie funkcjonować.

Komentując kontrowersje wokół zmian w strukturze jasielskiej oświaty, podkreśla, że wynikają one z rozbieżności w wypowiedziach pani burmistrz, które należałoby wyjaśnić. – Byłoby mi łatwiej, gdybym to ja decydował do końca o powierzonych mi obowiązkach, a tak muszę odpowiadać za niejasne wypowiedzi pani burmistrz – przyznaje Zduński.

Ile zarabia burmistrz?
W informacji o zarobkach pani burmistrz, jaką dostaliśmy od urzędników, naszego Czytelnika zdziwiła różnica wynikająca z jego wyliczeń, a tym, co nam podano. Wyliczona średnia miesięcznych zarobków w br. Marii Kurowskiej to 10 945,18 zł, a nie 9 831 zł. – A gdzie pieniądze, które dostaje ze Związku Gmin Dorzecza Wisłoki? – pyta jaślanin.

 – W podanej przeze mnie kwocie 98 506,62 zł (za okres 01.01.08 – 30.09.08) mieści się wypłacone w marcu dodatkowe wynagrodzenie roczne za rok 2007 w kwocie 10 027,62 zł, tzw. trzynastka – wyjaśnia Paweł Kozioł, rzecznik prasowy UMJ. – Podana pensja burmistrza nie jest więc średnią z zarobków w tym okresie, a miesięcznym wynagrodzeniem, nieuwzględniającym trzynastki.

Sprawdziliśmy oświadczenie majątkowe. W ub. r. M. Kurowska ze stosunku pracy miała 132 271 zł. Do tego dochodziła dieta przewodniczącego zgromadzenia Związku Gmin Dorzecza Wisłoki – 1208 zł i dopłata z ZARiMR do gospodarstwa rolnego – 1091 zł. Miesięczna średnia z całości to 11 214 zł.

Spijają śmietankę po poprzednikach?

Władze chwalą się remontami czy termomodernizacją szkół, a przecież to nie ich zasługa, tylko poprzedników – zwraca uwagę nasz Czytelnik. – Bardzo dobrze, że pieniądze spływają do Jasła, ale trzeba przyznać, że mamy przyjemność kontynuować działo poprzedników – odpowiada Zduński. – Miasto zyskało potężne środki. Zespół Szkół nr 4 jest odnowiony, teraz remontowany jest budynek Straży Miejskiej, Gimnazjum nr 2 i Przedszkole nr 9.

Samorządowy chwalą się remontami chodników. To kolejne zadanie, które rozpoczęła jeszcze poprzednia ekipa. – Obecnej ekipie udało się pozyskać 1,4 mln zł na modernizację kuchni w szkołach i przedszkolach – dodaje wiceburmistrz.

Ewa Wawro
GC Nowiny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sertf
sertf
2021 lat temu

dobre hihihi

ha ha ha
ha ha ha
2021 lat temu

Masz ci babo placek, Zduński w opozycji do pani Burmistrz bravo !!!! pewnie szykuje sie do kampani wyborczej,teraz PO w koalicji z PIS, ale mam wrażenie że, już szuka nowych koalicjantów. Takie to właśnie są nasze orły samorządowe – niósł ślepy kulawego, po takich wypowiedziach mgr.w-f Zduńskiego logika nakazuje go wywalić ze stołka wice-burmistrza, no ale kto ma to zrobić ???????

obserwator
obserwator
2021 lat temu

No to po chłopie …
"… niejasne wypowiedzi pani burmistrz…" – wszystko przecież jest jasne i kryształowo przejrzyste – co ten gość gada?!!!!!!!!!
I co?!! I jak?! … "… mamy przyjemność kontynuować dzieło poprzedników…" – toż to najnormalniejsze odbieranie sukcesu pani burmistrz… . To oooonnnnaaaa i tylllko ooonnnaaa to wszystko załatwiła, a poprzednicy to tylko zadłużyli miasto …
Jak on śmiał tak mówić – musi zginąć!!!
No, chyba że odwoła co powiedział, a może wrobi w to redaktor Ewę … ???

Zaskoczony
Zaskoczony
2021 lat temu

Niemożliwe! Zduński ma jaja!!!:shy:

ten zły
ten zły
2021 lat temu

Do zaskoczonego!
Jakie jaja, coś Ci się pomieszało – on się tylko pomylił.
Coś Ty kolego wymyślił – ma jaja …. chyba na jaja to walnąłeś. On nie tylko ich nie ma ale nawet nie zauważa jakie sobie jaja z niego robią.
Sorry Panie Wice – może przesadziłem z tym brakiem jaj – być może je Pan masz, ale w takim przypadku na pewno w formie szczątkowej i zanikajacej…

Zaskoczony
Zaskoczony
2021 lat temu

Do tego złego!
Zgadzam się, że w naszym mieście PiS robi sobie z Platformy jaja i może masz racje, że Zduński ma to w formie szczątkowej, ale przyznasz, że tym razem te szczątki trochę bryknęły. 😆

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X