r e k l a m a
Przegląd mediów

To zasługa poprzedników

W naszej redakcji dyżurował wczoraj Leszek Zduński, wiceburmistrz Jasła. Czekając na telefony Czytelników, wspólnie ocenialiśmy naszą akcję.

Takie podsumowanie w połowie kadencji to dobry pomysł – twierdzi L. Zduński. – Mieszkańcom należy się taka informacja.

Zduński wiceburmistrzem jest od lutego. Jak twierdzi, ze swoich obietnic wywiązuje się bardzo dobrze. W ciągu 9 miesięcy urzędowania załatwił ok. 400 tys. zł na inwestycje sportowe i szkolnictwo. Chwali się też sukcesami w oświacie. – Zastałem trudną sytuację (wcześniejsze utworzenie 2 nowych gimnazjów przy spadającej liczbie uczniów – dop. red.) i uważam, że wybrnąłem z tego bardzo dobrze, tworząc tyle oddziałów w szkołach, by mogły sprawnie funkcjonować.

Komentując kontrowersje wokół zmian w strukturze jasielskiej oświaty, podkreśla, że wynikają one z rozbieżności w wypowiedziach pani burmistrz, które należałoby wyjaśnić. – Byłoby mi łatwiej, gdybym to ja decydował do końca o powierzonych mi obowiązkach, a tak muszę odpowiadać za niejasne wypowiedzi pani burmistrz – przyznaje Zduński.

Ile zarabia burmistrz?
W informacji o zarobkach pani burmistrz, jaką dostaliśmy od urzędników, naszego Czytelnika zdziwiła różnica wynikająca z jego wyliczeń, a tym, co nam podano. Wyliczona średnia miesięcznych zarobków w br. Marii Kurowskiej to 10 945,18 zł, a nie 9 831 zł. – A gdzie pieniądze, które dostaje ze Związku Gmin Dorzecza Wisłoki? – pyta jaślanin.

 – W podanej przeze mnie kwocie 98 506,62 zł (za okres 01.01.08 – 30.09.08) mieści się wypłacone w marcu dodatkowe wynagrodzenie roczne za rok 2007 w kwocie 10 027,62 zł, tzw. trzynastka – wyjaśnia Paweł Kozioł, rzecznik prasowy UMJ. – Podana pensja burmistrza nie jest więc średnią z zarobków w tym okresie, a miesięcznym wynagrodzeniem, nieuwzględniającym trzynastki.

Sprawdziliśmy oświadczenie majątkowe. W ub. r. M. Kurowska ze stosunku pracy miała 132 271 zł. Do tego dochodziła dieta przewodniczącego zgromadzenia Związku Gmin Dorzecza Wisłoki – 1208 zł i dopłata z ZARiMR do gospodarstwa rolnego – 1091 zł. Miesięczna średnia z całości to 11 214 zł.

Spijają śmietankę po poprzednikach?

Władze chwalą się remontami czy termomodernizacją szkół, a przecież to nie ich zasługa, tylko poprzedników – zwraca uwagę nasz Czytelnik. – Bardzo dobrze, że pieniądze spływają do Jasła, ale trzeba przyznać, że mamy przyjemność kontynuować działo poprzedników – odpowiada Zduński. – Miasto zyskało potężne środki. Zespół Szkół nr 4 jest odnowiony, teraz remontowany jest budynek Straży Miejskiej, Gimnazjum nr 2 i Przedszkole nr 9.

Samorządowy chwalą się remontami chodników. To kolejne zadanie, które rozpoczęła jeszcze poprzednia ekipa. – Obecnej ekipie udało się pozyskać 1,4 mln zł na modernizację kuchni w szkołach i przedszkolach – dodaje wiceburmistrz.

Ewa Wawro
GC Nowiny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sertf
sertf
2023 lat temu

dobre hihihi

ha ha ha
ha ha ha
2023 lat temu

Masz ci babo placek, Zduński w opozycji do pani Burmistrz bravo !!!! pewnie szykuje sie do kampani wyborczej,teraz PO w koalicji z PIS, ale mam wrażenie że, już szuka nowych koalicjantów. Takie to właśnie są nasze orły samorządowe – niósł ślepy kulawego, po takich wypowiedziach mgr.w-f Zduńskiego logika nakazuje go wywalić ze stołka wice-burmistrza, no ale kto ma to zrobić ???????

obserwator
obserwator
2023 lat temu

No to po chłopie …
"… niejasne wypowiedzi pani burmistrz…" – wszystko przecież jest jasne i kryształowo przejrzyste – co ten gość gada?!!!!!!!!!
I co?!! I jak?! … "… mamy przyjemność kontynuować dzieło poprzedników…" – toż to najnormalniejsze odbieranie sukcesu pani burmistrz… . To oooonnnnaaaa i tylllko ooonnnaaa to wszystko załatwiła, a poprzednicy to tylko zadłużyli miasto …
Jak on śmiał tak mówić – musi zginąć!!!
No, chyba że odwoła co powiedział, a może wrobi w to redaktor Ewę … ???

Zaskoczony
Zaskoczony
2023 lat temu

Niemożliwe! Zduński ma jaja!!!:shy:

ten zły
ten zły
2023 lat temu

Do zaskoczonego!
Jakie jaja, coś Ci się pomieszało – on się tylko pomylił.
Coś Ty kolego wymyślił – ma jaja …. chyba na jaja to walnąłeś. On nie tylko ich nie ma ale nawet nie zauważa jakie sobie jaja z niego robią.
Sorry Panie Wice – może przesadziłem z tym brakiem jaj – być może je Pan masz, ale w takim przypadku na pewno w formie szczątkowej i zanikajacej…

Zaskoczony
Zaskoczony
2023 lat temu

Do tego złego!
Zgadzam się, że w naszym mieście PiS robi sobie z Platformy jaja i może masz racje, że Zduński ma to w formie szczątkowej, ale przyznasz, że tym razem te szczątki trochę bryknęły. 😆

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x