r e k l a m a
Przegląd mediów

Trzcinica: Jest projekt, ale nie ma pieniędzy

Na maj bieżącego roku zaplanowane jest uroczyste otwarcie skansenu Karpacka Troja. Jednak dojazd do skansenu jest utrudniony, bo droga która istnieje jest wąska i nie nadaje się do ruchu autobusów wycieczkowych. Gmina Jasło opracowała dokumentację, ale brakuje środków na budowę nowej drogi.

Skansen Karpacka Troja w Trzcinicy to unikatowy w skali kraju i Europy Środkowej obiekt turystyczny i muzealny. Odkrycia dokonane koło Jasła mają olbrzymią wartość poznawczą i naukową. Archeolodzy są przekonani, że miejsce to przyciągnie dziesiątki turystów rocznie i będzie wielką szansą dla rozwoju turystycznego całego województwa podkarpackiego.

Utrudniony dojazd

Jednak dojazd do skansenu jest utrudniony. Droga która jest, jest zbyt wąska i nadaje się wyłącznie na przejazd samochodów osobowych, a przecież do skansenu przyjeżdżać będą autobusy wycieczkowe z turystami. Ta droga nie spełnia takiej roli.

Zobacz fotorelację ze Skansenu Karpacka Troja w Trzcinicy
(fot. W. Żebracki)

Brakuje środków

Właścicielem drogi jest gmina Jasło, która przejęła od starosty jasielskiego tereny po dawnym torze kolejowym należącym do Gamratu. Tory zostały skomunalizowane, a część odcinka od drogi krajowej nr 28 do Karpackiej Troi miała zostać dostosowana do potrzeb turystów.

Wykonaliśmy projekt, jest opracowana dokumentacja. Droga przebiegałaby po torach kolejowych. Koszt budowy drogi to 1 mln złotych, ale gminy nie stać na sfinansowanie tej inwestycji – mówi Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło.

Gmina liczyła na uzyskanie dofinansowania ze środków unijnych, ale zmieniły się zasady przyznawania środków w przypadku budowy dróg. Tymczasem gminy nie stać na zaciągnięcie dodatkowego zobowiązania finansowego.

(…)

/wz-s/
Nowe Podkarpacie

Szczegóły w numerze – strona 5.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wiecie kto
wiecie kto
2024 lat temu

jak mozna wywalic 12 mln na takie badziewie – domy z dykty i betenowy moloch "przygniatajacy swoja swietnoscia" cale otoczenie – tylko skonczone imbecyle moga zatwierdzic takiego logistycznego i architektonicznego BUBLA – zero planu, zero polotu, nedzne wykonanie..a przede wszystkim – BRAK DOJAZDU!

I do tego maja przyjezdzac turysci ? – ponad 200 TYS ??:lol: – JAK BEDZIE 20 WYCIECZEK SZKOLNYCH TO BEDZIE OK! 😆

Zamiast NAJPIERW wszystko przygotowac i dogadac z partnerami oraz zabezpieczyc SRODKI FINANSOWE to ONI buduja bubel na "hurra" i wychodzi z tego WIELKIE G.!

mat
mat
2024 lat temu

Dziesiątki turystów rocznie to nie za wiele.

Antek
Antek
2024 lat temu

Trzeba – niestety po raz kolejny, powiedzieć, że aktualnie rządzi nami na lokalnym szczeblu banda skończonych idiotów. Co by się nie powiedziało o zbudowanym skansenie, to był on (niestety, BYŁ) wielką szansą na stymulację rozwoju regionu. Nie trzeba geniusza, żeby stwierdzić, że do atrakcji turystycznej trzeba dojechać i zaparkować. Najlepszym momentem na promocję obiektu będzie jego otwarcie. I co ? Co ktoś, kto na swoje nieszczęście przyjedzie w maju do Trzcinicy powie swoim znajomym i napisze w necie ? NIGDY WIĘCEJ !!!! OMIJAJCIE !!!! Nie da się dojechać, nie ma się gdzie zatrzymać, nie ma co gorsza jak wyjechać –… Czytaj więcej »

Program wyborczy
Program wyborczy
2024 lat temu

Będzie cieplej – sprzedać lodowisko, rozebrać deptak i sprzedać kostki, a z tych pieniędzy wybudować drogę do skansenu.

ten zły
ten zły
2024 lat temu

Myślenie u naszych władz to proces nazbyt trudny, być może bolesny. Ale za to spostrzegawczość całkiem niezła. To nic, że w okresie 3 lat nie myślano o drodze – na 4 miesiące przed otwarciem zauważono, że będzie potrzebna. Wot jaka spostrzegawczość.
Potrzeba matką wynalazku …………

Jola
Jola
2024 lat temu

A może by tak pożyczyć od pani burmistrz miasta Jasła.Ona wydaje na nikomu nie potrzebne ronda i drogi do nikąd.Pewnie ma na takie drogi.Poza tym strasznie nie pasują te metalowe schody,które są na terenie skansenu.Przecież można było zrobić drewniane.Ogrodzenie obiektu również powinno być w stylu epoki,a nie pięknie kute.

Antek od Helki z Bączala
Antek od Helki z Bączala
2024 lat temu

Krytykować to każdy potrafi, ale zrobić coś dobrego to już nie każdy

klaudiusz
klaudiusz
2024 lat temu

Do Antek oraz program wyborczy popieram w 100%,nic dodać nic ująć. Wybory niedługo:yes:

przemo
przemo
2024 lat temu

można było wymyślic milion lepszych sposobów na wydanie pieniędzy…

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x