Przegląd mediów

Uczniowie z indeksami

Pięciu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle walczyło w Warszawie o nagrody w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Gospodarce i Turystyce. Troje z nich sięgnęło po indeksy.

fot. infor.pl

W zawodach finałowych wzięło udział ok. 500 tegorocznych maturzystów z całej Polski, z których wyłoniono 50 laureatów ogólnopolskiego finału. I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle reprezentowała grupa 5 uczniów, którzy już na etapach wcześniejszych udowodnili, że będą walczyć w Warszawie o najwyższe pozycje i najcenniejsze nagrody. – Ideą przewodnią konkursu była popularyzacja wśród młodzieży zainteresowania przedsiębiorczością i ekonomią. W sumie sześciu uczniów wzięło udział w konkursie, a do finału zakwalifikowało się pięciu. Nasza młodzież wykazała się dużym zainteresowaniem tym konkursem, a potem sukcesy w kolejnych etapach niosły większe zaangażowanie i myślę, że z korzyścią dla wszystkich – mówi Sebastian Styczyński, nauczyciel geografii w I LO w Jaśle.

Laureatem III miejsca został Grzegorz Kościow, a w nagrodę otrzymał indeks Uniwersytetu Warszawskiego, kino domowe i inne atrakcyjne nagrody. Mateusz Bobula zajął IV miejsce i również otrzymał indeks Uniwersytetu Warszawskiego i cenne nagrody. Mogą oni podjąć od października studia na kierunku zarządzanie lub finanse i bankowość na Wydziale Zarządzania UW. W pierwszej dziesiątce znalazł się również Radosław Łupkowski, który  otrzymał cenne nagrody m.in. indeks na PWSZ w Ciechanowie. Tytuł laureata konkursu wraz z pamiątkowym pucharem otrzymali również Joanna Budziak i Mateusz Potyrała.

– Zainteresowanie geografią przejawiam już pewnie od gimnazjum. Ten przedmiot zawsze wydawał mi się przyjemny i użyteczny w codziennym życiu. Do tego doszło zainteresowanie gospodarką i po części polityką, trochę może ze względu na tatę. Indeks na kierunek zarządzanie jest to ciekawa alternatywa, a zwłaszcza że jest dość mocno oblegany na Uniwersytecie Warszawskim – mówi Grzegorz Kościow.

/mm/
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
olo
olo
2024 lat temu

Gratki 😀

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x