r e k l a m a
Przegląd mediówWażne wydarzenia

Uwaga na pobieraczek.pl !

Wprowadzają w błąd, zastraszają i grożą. Takie praktyki bezprawnie stosuje firma, która jest właścicielem portalu pobieraczek.pl

fot. Nowe Podkarpacie (kliknij aby powiększyć)

Na głównej stronie serwisu widnieje baner reklamowy, którego treść mówi: 10 DNI POBIERANIA BEZ OPŁAT! I dalej: „Tak, chcę bezpłatnie testować”. Po czym należy podać swoje dane osobowe, imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia, płeć oraz swój e-mail. Później trzeba zaznaczyć haczykiem opcję, że akceptujemy regulamin i… za kilka dni przychodzi nam na pocztę e-mail wezwanie do zapłaty.

Doznaj rozkoszy najszybszego pobierania

Takimi hasłami wabi nas pobieraczek.pl. Zachęceni taką reklamą wypełniamy formularz, podajemy swoje dane osobowe, nie doczytujemy regulaminu, który ma kilka stron i jest napisany zwykle trudnym, prawniczym językiem pełnym numerów ustaw i artykułów, a za kilka dni dostajemy na skrzynkę e-mail taką oto wiadomość: „Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty”. (…)

Katarzyna Miarecka
Nowe Podkarpacie

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close
X