Przegląd mediówWażne wydarzenia

Uwaga na pobieraczek.pl !

Wprowadzają w błąd, zastraszają i grożą. Takie praktyki bezprawnie stosuje firma, która jest właścicielem portalu pobieraczek.pl

fot. Nowe Podkarpacie (kliknij aby powiększyć)

Na głównej stronie serwisu widnieje baner reklamowy, którego treść mówi: 10 DNI POBIERANIA BEZ OPŁAT! I dalej: „Tak, chcę bezpłatnie testować”. Po czym należy podać swoje dane osobowe, imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia, płeć oraz swój e-mail. Później trzeba zaznaczyć haczykiem opcję, że akceptujemy regulamin i… za kilka dni przychodzi nam na pocztę e-mail wezwanie do zapłaty.

Doznaj rozkoszy najszybszego pobierania

Takimi hasłami wabi nas pobieraczek.pl. Zachęceni taką reklamą wypełniamy formularz, podajemy swoje dane osobowe, nie doczytujemy regulaminu, który ma kilka stron i jest napisany zwykle trudnym, prawniczym językiem pełnym numerów ustaw i artykułów, a za kilka dni dostajemy na skrzynkę e-mail taką oto wiadomość: „Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty”. (…)

Katarzyna Miarecka
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x