Przegląd mediów

W Jaśle stanie olbrzymi pomnik Chrystusa Króla Wszechświata

Radni miejscy z Jasła (woj. podkarpackie) przegłosowali w poniedziałek projekt użyczenia gruntów pod budowę pomnika Chrystusa Króla Wszechświata. Monument ma mieć 13 metrów wysokości i stanie na działce przy ul. Na Kotlinę. Budowę sfinansuje parafia.

W Jaśle stanie olbrzymi pomnik Chrystusa Króla Wszechświata
W Jaśle stanie olbrzymi pomnik Chrystusa Króla Wszechświata

Decyzja o udostępnieniu 800-metrowej działki zapadła podczas poniedziałkowego posiedzenia rady miasta. – Na 18 obecnych radnych 10 było za – mówi Agata Koba, rzecznik prasowy jasielskiego urzędu miasta. Inicjatorem budowy monumentu jest parafia rzymsko-katolicka pw. Chrystusa Króla w Jaśle, która ma też wszystko sfinansować.

13-metrowy pomnik Zgodnie z zapowiedziami pomnik ma mieć 13 metrów wysokości, czyli prawie o 2/3 mniej niż słynna statua Chrystusa w Świebodzinie. Lubuski Jezus ma 36 metrów wysokości, z czego aż trzy metry przypadają na pozłacana koronę cierniową. Jest najwyższą tego typu figurą na świecie. – Pomnik jest widocznym znakiem wiary w Chrystusa – mówił podczas ceremonii poświecenia monumentu biskup diecezjalny Stefan Regmunt.

Pomnik ze Świebodzina i projekt figury, która stanie w Jaśle są inspirowane wyobrażeniem Jezusa Odkupiciela, który znajduje się w Rio de Janeiro. Tamtejszy Chrystus ma 30 metrów wysokości i znajduje się na ośmiometrowym cokole.

TVN24

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x