Przegląd mediów

W święta jedźmy spokojnie

Święta to dla policjantów bardzo pracowity okres. W najbliższych dniach w większym stopniu będziemy zwracać uwagę na zachowanie kierowców, zwłaszcza wieczorem i w nocy, kiedy to częściej na drogach pojawiają się kierujący na tzw. podwójnym gazie. Natomiast w czasie, kiedy spodziewamy się największego ruchu, np. podczas powrotów, w niedzielę 28 grudnia, szczególnie wypatrywać będziemy piratów drogowych.

Podstawowym zadaniem funkcjonariuszy jest pomagać ludziom bezpiecznie dojechać do celu podróży. Policja będzie monitorować sytuację na głównych skrzyżowaniach. Jeśli gdzieś pojawi się problem komunikacyjny zadaniem patroli będzie zorganizowanie objazdów, a jeśli sytuacja będzie tego wymagać – ręcznie kierować ruchem. Będziemy też informować o pojawiających się utrudnieniach w związku z wypadkami za pośrednictwem środków masowego przekazu.

Mając na uwadze zapobieganie wypadkom, policjanci będą zdecydowanie reagować na wykroczenia, zwłaszcza na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania, wymuszenia pierwszeństwa przejazdu i niedostatecznej ostrożności przy wjeździe na przejścia dla pieszych. Do ograniczenia zagrożenia ze strony piratów drogowych użyjemy radarów, fotoradarów i pojazdów wyposażonych w wideorejestratory. Podczas kontroli drogowych policjanci będą zwracać uwagę na respektowanie obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa.

Apelujemy o rozważną jazdę w tym wyjątkowym czasie. Ku przestrodze przypominamy, że w ubiegłym roku w dniach 24, 25 i 26 grudnia na drogach Podkarpacia wydarzyło się 13 wypadków, dwie osoby zginęły, a siedemnaście zostało rannych.

KWP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x