Przegląd mediów

Włamywacze w rękach policji

Region. Blisko 50 tys. zł strat spowodowali włamywacze, zatrzymani przez policjantów z Rymanowa i Krosna. Przestępcy okradali automaty do gier, sklepy i kioski na terenie kilku powiatów. Część towaru odzyskano.

Od początku tego roku policja przyjmowała zgłoszenia o włamaniach do obiektów handlowych w różnych miejscowościach powiatu krośnieńskiego. Większość z tych przestępstw popełniono na terenie gmin Rymanów i Dukla. Zajmujący się tą sprawą policjanci z komisariatu w Rymanowie i Wydziału Kryminalnego KMP w Krośnie ustalili, że włamania są dziełem co najmniej 4.osobowej grupy młodych ludzi, w wieku od 16 do 22 lat, mieszkających w Iwoniczu, Iwoniczu Zdroju, Rymanowie i Faliszówce.

Policjanci przeszukali miejsca zamieszkania zaskoczonych młodzieńców. Funkcjonariusze znaleźli pochodzące z włamań pieniądze, artykuły chemiczne, sanitarne i spożywcze, papierosy o łącznej wartości ok. 5 tys. zł. Trzej pełnoletni mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, zaś nieletniego po przesłuchaniu zwolniono – mówi podinsp. Marek Cecuła, oficer prasowy KMP w Krośnie.

Do tej pory policjanci ustalili, że od początku 2009 r. zatrzymani włamali się co najmniej do 13 lokali handlowych w powiatach krośnieńskim, jasielskim i brzozowskim. Okradli m.in. bar w Bziance i znajdujące się w nim automaty do gier zręcznościowych, sklepy w Węglówce, Gliniczku, Chorkówce, Sieniawie i Zawadce Rymanowskiej oraz kioski w Rymanowie Zdroju, Jaśle, Haczowie i Dukli. Kradli zarówno artykuły spożywcze, jak i przemysłowe. Szacunkowa wartość wyrządzonych przez nich szkód sięga kwoty 50 tys. zł.

Aktualnie funkcjonariusze sprawdzają, czy członkowie grupy nie mają na sumieniu innych przestępstw oraz ustalają paserów, którym sprzedawali skradziony towar. Wiele okoliczności wskazuje, że niebawem sprawa będzie miała swój dalszy ciąg – dodaje podinsp. Marek Cecuła.

Za kradzieże z włamaniem pełnoletnim mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, zaś sprawa nieletniego trafi do sądu rodzinnego.

/aj/
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bobi.
Bobi.
2024 lat temu

To im tylko grozi,w końccu skończy się na niczym.

antyzasady
antyzasady
2024 lat temu

krosno moga okradac, jasla sie boja. bo tu nawet jasielski zlodziej z*** obcego (tez zlodzieja) 🙂

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x