Przegląd mediów

Za słup dostaniesz pieniądze

Radzimy, jak starać się o odszkodowanie.

Właściciele działek, na których stoją słupy energetyczne (o niskim, średnim i wysokim napięciu) mogą starać się o odszkodowanie. Okazuje się bowiem, że gdy je montowano na prywatnych gruntach, to nie wypłacano za to pieniędzy.

W takich przypadkach naruszona została własność właścicieli nieruchomości. Teraz mogą oni występować na drogę sądową. W skali kraju sądy zajmują się już blisko 500 roszczeniami osób, na których działkach stoją słupy przesyłające prąd. Również i na Podkarpaciu są osoby, które starają się o takie odszkodowanie. Do zakładów energetycznych w Rzeszowie i Leżajsku zgłasza się coraz więcej osób, które chcą dostać odszkodowanie.

Co trzeba zrobić, żeby wystąpić do sądu o odszkodowanie? Należy zgłosić się do zakładu energetycznego, w którym opłacamy rachunki za prąd i napisać podanie o odszkodowanie za postawiony na działce słup. Wprawdzie dyrekcja zakładu osobie zainteresowanej wyda odpowiedź odmowną, ale jest to podstawa, żeby złożyć wniosek do sądu o roszczenie wobec zakładu energetycznego.

Kolejnym krokiem jest powiadomienie o sprawie adwokata i przedstawienie mu odpowiedniej dokumentacji. Potrzebna jest mapa zasadnicza gruntu, na której stoi słup, uproszczony wypis z rejestru gruntów (takie dokumenty można pozyskać w miejskich lub gminnych wydziałach geodezji) oraz wypis z ksiąg wieczystych.

Mariusz Andres
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jaślanin
jaślanin
2022 lat temu

jakie może być wysokie odszkodowanie za jeden słóp mam ich14

alfik
alfik
2022 lat temu

za słóp nie bedzie zadnego odszkodowania – jakbyś miał słUpy to byś sie mógł starać ….

wrózka
wrózka
2022 lat temu

bedziesz bogaty…

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x