Przegląd mediów

Za słup dostaniesz pieniądze

Radzimy, jak starać się o odszkodowanie.

Właściciele działek, na których stoją słupy energetyczne (o niskim, średnim i wysokim napięciu) mogą starać się o odszkodowanie. Okazuje się bowiem, że gdy je montowano na prywatnych gruntach, to nie wypłacano za to pieniędzy.

W takich przypadkach naruszona została własność właścicieli nieruchomości. Teraz mogą oni występować na drogę sądową. W skali kraju sądy zajmują się już blisko 500 roszczeniami osób, na których działkach stoją słupy przesyłające prąd. Również i na Podkarpaciu są osoby, które starają się o takie odszkodowanie. Do zakładów energetycznych w Rzeszowie i Leżajsku zgłasza się coraz więcej osób, które chcą dostać odszkodowanie.

Co trzeba zrobić, żeby wystąpić do sądu o odszkodowanie? Należy zgłosić się do zakładu energetycznego, w którym opłacamy rachunki za prąd i napisać podanie o odszkodowanie za postawiony na działce słup. Wprawdzie dyrekcja zakładu osobie zainteresowanej wyda odpowiedź odmowną, ale jest to podstawa, żeby złożyć wniosek do sądu o roszczenie wobec zakładu energetycznego.

Kolejnym krokiem jest powiadomienie o sprawie adwokata i przedstawienie mu odpowiedniej dokumentacji. Potrzebna jest mapa zasadnicza gruntu, na której stoi słup, uproszczony wypis z rejestru gruntów (takie dokumenty można pozyskać w miejskich lub gminnych wydziałach geodezji) oraz wypis z ksiąg wieczystych.

Mariusz Andres
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
wrózkaalfikjaślanin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jaślanin
Gość
jaślanin

jakie może być wysokie odszkodowanie za jeden słóp mam ich14

alfik
Gość
alfik

za słóp nie bedzie zadnego odszkodowania – jakbyś miał słUpy to byś sie mógł starać ….

wrózka
Gość
wrózka

bedziesz bogaty…

Close
X