r e k l a m a
Przegląd mediów

Zarząd Lotosu wnioskuje o podwyższenie kapitału spółki

– O podwyższenie kapitału zakładowego Grupy Lotos SA ze 113,7 milionów złotych do blisko 129,9 złotych wystąpił do Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy zarząd grupy – poinformował we wtorek rzecznik GL Marcin Zachowicz.

„Uchwały w tej sprawie zostaną poddane pod głosowanie podczas najbliższego walnego zgromadzenia koncernu, które odbędzie się 30 czerwca w Gdańsku. Chodzi o podwyższenie kapitału zakładowego grupy poprzez wniesienie aportem akcji spółek Petrobaltic, Lotos Jasło i Lotos Czechowice, należących do Skarbu Państwa” – powiedział Zachowicz.

Rzecznik dodał, że o ile akcjonariusze wyrażą zgodę, spółka wyemituje niespełna 16,2 milionów nowych akcji zwykłych, na okaziciela serii C, o wartości nominalnej 1 złoty każda. Cena emisyjna wyniesie 22,07 złotych. Wszystkie papiery zostaną zaoferowane Skarbowi Państwa w drodze subskrypcji prywatnej, z pozbawieniem pozostałych akcjonariuszy prawa ich poboru.

Skarb Państwa przekaże z kolei Grupie Lotos ponad 2,8 miliona akcji spółki Petrobaltic o wartości nominalnej 10 złotych każda, 375 tysięcy akcji Lotos Czechowice o wartości nominalnej 10 złotych każda, a także 300 tysięcy akcji Lotos Jasło o wartości nominalnej 8 złotych każda. Akcje serii C będą miały prawo uczestniczenia w dywidendzie.

Zarząd Grupy wystąpi do akcjonariuszy także o upoważnienie do podjęcia niezbędnych działań zmierzających do wprowadzenia akcji serii C i prawa do akcji serii C do obrotu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Grupa Lotos jest grupą kapitałową, w skład której oprócz Grupy Lotos (spółka matka), Lotos Czechowice, Lotos Jasło i Petrobaltic, wchodzi kilkanaście spółek córek spod znaku Lotos. Zatrudnienie w grupie kapitałowej na koniec marca 2009 roku wyniosło 4915 osób. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Lotos w 2008 roku przekroczyły 16 miliardów złotych i były wyższe o 24 procent niż w 2007 roku. (PAP)

szf/
www.bankier.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
chop roztrop
chop roztrop
2023 lat temu

A ja sie nie zgodzom na takowe podwyższenie Lotosowe.Bom ni głupi.Ni dam grajcora i już.Sio lotoć poza Jasło gdzie szumi drzewo Hitlera i pszółki gryzom w dupę strożoków…
Jakować plaga cholera jasna w tym forcie se najszła.Tylko same dziwaczne rewelacje sie dziejom.

Jazzz
Jazzz
2023 lat temu

PEKTOWIN -patrz i ucz sie!

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x