Przegląd mediów

Zawadka Osiecka: Mierzą wysoko

Niewielka Szkoła Podstawowa w Zawadce Osieckiej jest bardzo aktywna. Prężnie korzysta z programów unijnych i pozyskuje środki na poprawę warunków edukacyjnych dzieci, prowadzenie dodatkowych zajęć i wyposażenie.

W listopadzie Szkoła Podstawowa w Zawadce Osieckiej przystąpiła do realizacji projektu “Mierzymy wysoko”. Projekt ukierunkowany jest na rozwój umiejętności uczniów szkoły poprzez stworzenie atrakcyjnej oferty zajęć pozalekcyjnych. – Przez trzy lata dzieci będą miały możliwość skorzystania z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych rozwijających ich zainteresowania i umiejętności. Są to zajęcia: komputerowe, z języka angielskiego, koło literackie, matematyczne, klub młodego odkrywcy, koła: ekologiczno – przyrodnicze, sportowe, plastyczne, muzyczne, teatralne, taneczne, mały ekonomista kurs e-learning – wymienia Irena Baciak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zawadce Osieckiej.

Zaplanowano również dodatkowe atrakcje. Najmłodsi będą mieli okazję uczestniczyć w wycieczkach turystyczno-krajoznawczych do Magurskiego Parku Narodowego, w Góry Świętokrzyskie czy zwiedzania Warszawy i Torunia. Szkoła wzbogaci się również w pomoce dydaktyczne m.in. w: mikroskop digitalny, stereomikroskop, radiowęzeł, elektroniczną woźną, instrumenty muzyczne, słowniki do j. angielskiego, słowniki ortograficzne, plansze i wiele innych. – Zajęcia znacznie przyczynią się do wzbogacenia oferty zajęć pozalekcyjnych, dzięki którym uczniowie naszej szkoły podniosą swoje umiejętności, rozwiną zainteresowania w sposób przyjemny, praktyczny i atrakcyjny – mówi dyrektor szkoły. – Realizacja projektów przyczynia się do podniesienia poziomu jakości pracy szkoły, daje uczniom poczucie, że stoją przed ogromną szansą i mają szerokie możliwości rozwoju niezależnie od położenia i sytuacji materialnej oraz wiarę, że również na wsi można osiągnąć sukces.

(…)

/mm/
Szczegóły w Nowym Podkarpaciu

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
status
status
2024 lat temu

tak trzymac efekty sa widoczne

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x